Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Blábolom proti „iracionalite“

.martin Mojžiš .názory

Pochod učiteľov v štrajkovej pohotovosti je podľa ministra školstva iracionálny. A to, čo chce tento minister predložiť ako návrh programového vyhlásenia vlády, to je racionálne?

Martin Mojžiš

v snahe o zabezpečenie komunikácie smerujúcej k efektívnej a cielenej prevencii nedorozumení vyvinie tento blog zvýšené úsilie o použitie jazyka dokumentu ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR smerujúce k posilneniu obsahovej stránky predloženého materiálu a súčasne k objasneniu racionálnosti pochodu „štrajk sa neskončil“.

Jednou z najvyšších priorít blogu je pripraviť a začať neodkladne uskutočňovať poukazovanie na určité rezervy v použití kvantitatívnych parametrov v ministerskom dokumente. Počet čísiel v predmetnom dokumente nepresahuje číslo päť, z čoho tri sú letopočty (2013, 2016, 2020), jeden dátum (1. 1. 2017) a jedno číselné vyjadrenie slovného spojenia „sto percent“ (...vytvorí postupne podmienky na to, aby sa SR priblížila čo najviac k 100 % zaškolenosti detí v materskej škole...).

„Reči o odpočtoch bez jasných počtov sú čistým blábolom a navyšovanie blábolu nie je tým správnym navyšovaním zdrojov do školstva.“

Aj pri maximálnej možnej miere snahy o pochopenie toho, k čomu presne sa vláda zaväzuje, musíme konštatovať, že navrhovaný materiál nezabezpečil dostatočné vytvorenie predpokladov pre úspešné naštartovanie procesu takéhoto pochopenia.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite