Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Špecializovaný trestný súd rozhodol, že Mariána Kočnera a Pavla Ruska v kauze zmeniek nevezme do väzby.

Dankovi neštandardní ministri

.eva Čobejová .názory

Andrej Danko, šéf SNS, po voľbách rád zdôrazňoval, že jeho strana je štandardná. Ale pri hľadaní ministrov sme si tú štandardnosť užívali takmer v priamom prenose.

Eva Čobejová

.padali rôzne mená, zväčša úplne neznáme a žiadne presvedčivé. Všetko narýchlo. V tej strane zjavne nebol dopredu prichystaný nijaký použiteľný človek. Možno iba Andrej Danko sa do nejakej funkcie pripravoval, ale zjavne nečakal, že bude potrebovať viac použiteľných ľudí.

Vladimír Chovan, ktorý bol krátko pred voľbami vyhodený z kandidátky SNS, poznamenal, že sa kandidáti na ministrov hľadali na ulici. Metaforicky to sedí, no v skutočnosti sa hľadali najmä v štátnych úradoch a napokon aj mimo straníckych štruktúr. Všetci traja nominovaní ministri sú totiž ľudia zo štátnej správy. Ministerský úradník, generál a zamestnankyňa Pozemkového fondu.

Improvizovalo sa a výsledok je dosť tristný. Najťažšie ministerstvo, pred ktorým sú najväčšie výzvy, obsadí akýsi neznámy ministerský úradník.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite