Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prezidenta nepustili k utečencom

.andrej Bán .názory

Ministerstvo vnútra dnes nepustilo do utečeneckého tábora v Humennom k asýrskym kresťanom z Iraku prezidenta Andreja Kisku, ktorý im chcel zaniesť darčeky a hovoriť s nimi.

Andrej Bán

Oficiálny dôvod? Utečenci sú v karanténe. Podľa lekárky do 10. januára, keď už návšteva bude možná. Rezort vnútra hovorí, že sa s kanceláriou hlavy štátu dohodli. Tá pritom nehovorí o dohode, ale o tom, že ich postavili pred hotovú vec. Nesmiete a dosť. Keby to nebolo trápne, je to iba smutné, kam až siaha zlosť politikov Smeru. Pretože ak by bola karanténa dôsledná, tak tam nesmú ísť ani cirkevní predstavitelia, prešovský arcibiskup alebo predstaviteľ združenia Pokoj a dobro Peter Brenkus. Oni tam však mohli ísť. Prečo potom prezident nesmie?

Iné vysvetlenie ako manifestácia moci a neochoty voči prezidentovi, ktorý má ako jediný politik na Slovensku výrazne iný, ústretovejší názor na utečencov než vláda, preto neprichádza do úvahy. Je to smutné o to viac, že 149 Iračanov dva týždne pred Vianocami na letisku v Košiciach nečakali ani premiér Fico, ani minister vnútra Kaliňák. Zrejme netušili, ako hlúpo vypáli, že v rovnakom čase čakal na letisku v Toronte utečencov usmiaty a milý kanadský premiér Justin Trudeau.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.andrej Bán .názory
.diskusia
.neprehliadnite