Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nový .týždeň: Rostas vs. Mojžiš

.juraj Kušnierik .názory

V novom .týždni, ktorý je v predaji od pondelka, 17. februára, si môžete okrem iného prečítať:

Juraj Kušnierik

Najznámejší slovenský konšpirátor Tibor Eliot Rostas by nám nestál za analýzy či polemiky, ale keďže existujú ľudia, ktorí jeho slová berú vážne a dokonca im veria (nás samotných to prekvapuje!), pozreli sme sa na učenie tohto ľudového kazateľa bližšie. A hlavne: Martin Mojžiš s jeho teóriami celkom zaujímavo, presvedčivo a vtipne polemizuje. Aj rozhovor sme s Rostasom chceli urobiť, ale nakoniec nám ho odmietol dať - chcel predtým vedieť, čo o ňom napíšeme. Tak ak si kúpi tento .týždeň, dozvie sa to.

Rozhovor nám, naopak, dal riaditeľ činohry SND, režisér Roman Polák. Aktuálna sezóna v Národnom divadle je totiž veľmi úspešná - nielen, že do divadla chodí veľa ľudí, ale aj kvalita samotných inscenácií je vysoká. Roman Polák nám okrem iného vysvetlil, prečo SND odmietlo ísť na festival do Budapešti a prečo majú tento rok v divadle "sezónu hriechu".

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite