žijeme čas, v ktorom sa ustupuje od ambícií v oblasti zmeny klímy. Populistické hnutia presvedčili svoje verejnosti, že všakovaké dávky od štátu sú viac. Je to iná úvrať kyvadla po tej, v ktorej sme počúvali, že svet pomerne rýchlo zhorí, ak ľudstvo neobmedzí spotrebu energií a neopustí ekonomický rast. Dnes sa naopak takmer všetko zelené považuje za naivitu, ideológiu a brzdu prosperity. A práve v tomto sú rastúce letné teplá užitočné – ukazujú relatívnosť dávok od štátu a absolútnosť prostredia, v ktorom ľudstvo žije. Neželané teplo nás môže posunúť k želanému realizmu.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.