Štefan Hríb: MS, zápas číslo tri, Amerika

.štefan Hríb .názory

S USA, vyzeralo to takto:

Štefan Hríb

prvá tretina snov. Od brankára Hlavaja po štvrtý útok. Od obecenstva po rozhodcov.

Takýto vstup do zápasu a celkový prejav proti top súperovi mala naposledy generácia spred 25 rokov. Nikoho nemožno vyzdvihnúť, všetci hrali spoločne. Američania ešte ožijú, takto sa tri tretiny nedá dominovať. Ale samotný fakt vedenia 2:0 a najmä spôsob hry počas celých 20 minút je potvrdením, že sa okolo novej generácie znovu formuje svetový tím.

Druhá tretina. Po znížení na 2:1 znovu dva góly a pokračuje hra snov. Tentokrát aj fyzické strety, nikto neuhýba. Hlavaj ukazuje, prečo ho podpísali do NHL. Nemec dáva gól, a hrá už veľmi disciplinovane, na svoj vek skvelý. Slavkovský tvorí hru, prihráva, je zjavne nespokojný, že nedáva góly, ale to čo predvádza, je už teraz na poklonu.

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.