Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štefan Hríb: Správa z úradu vlády

.štefan Hríb .názory .editoriál

„Zasadla koaličná rada a prijala rozhodnutia pre ďalší postup pri dosahovaní cieľov vlády Slovenskej republiky“ – to nie je vtip, ale kompletný text, ktorý poskytol úrad vlády médiám. Ale práve tým sme sa dozvedeli všetko.

Štefan Hríb

počas neslobodného režimu pred rokom 1989 nás komunisti informovali o svojich krokoch a cieľoch takzvanými správami v režimových médiách. Napríklad sme v nich čítali, že „ústredný výbor strany zhodnotil vývoj plnenia päťročného plánu a vytýčil úlohy pre jeho naplnenie“. Nebola v tom žiadna faktická informácia, bolo to len každodenné poníženie verejnosti. Poníženie, pretože tie správy hovorili len to, že komunisti sú pri moci a nikto sa na nič iné nemá pýtať, inak bude mať problém.

Správa, že „zasadla koaličná rada a prijala rozhodnutia pre ďalší postup pri dosahovaní cieľov vlády Slovenskej republiky”, je priznaním. Povedali nám znovu, že sú pri moci, a na nič iné sa nemáme pýtať, inak budeme nepriateľskí a budeme mať  problém. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite