Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Ako Kiska zamieša karty a čo prinesie do slovenskej politiky? Sledujte LIVE Zákulisné rečy so Sulíkom, Hlinom, Kollárom a Beblavým na Facebooku .týždňa.

Entschuldigung, aber nein

.filip Olšovský .lifestyle .dovolenka

Vraj je to mesto, ktoré má vo verejnom priestore najviac reklám na kultúrne podujatia. Je to možné – každá lampa v centre je oblepená pozvánkou do Albertiny alebo Museumsquartieru. 

vraj je to tiež mesto, v ktorom sa najlepšie žije. Aj to je možné, no pokiaľ máte šesťdesiat rokov, rakúsky dôchodok a von vychádzate len za svetla. Lebo inak je Viedeň po šiestej popoludní je ako dokonalý set zombie filmu – prázdne ulice plné luxusných výkladov, za sklom sa blyští zlato a vonku sa kotúľajú stohy sena.
Vo Viedni je napríklad veľa dobrých koncertov. Väčšina veľkých, ale aj menších kapiel z Anglicka či Ameriky zahrnie Viedeň do svojej šnúry, zatiaľ čo na Bratislavu si spomenie možno desatina z nich. Viedeň má stále relatívne nový štadión, veľkú Stadthalle aj atmosférické kluby ako Flex alebo WUK. Vyberte sa však do takého Flexu na koncert a zistíte, že dobrá polovica z návštevníkov sú Slováci.
 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite