Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Petra Stano Maťašovská končí vo funkcii šéfky rozhlasového spravodajstva RTVS. Informoval o tom Denník N.

Ostrov na objednávku

.frédérique Hazéová .lifestyle .dovolenka

Po týždňoch trmácania sa pomedzi ryžové polia, po skorých ránach a neskorých príchodoch, ale aj stretnutiach iného druhu s kliešťami a švábmi, sme s priateľom Tomášom dorazili na poslednú zastávku našej vietnamskej cesty.

Ostrov na objednávku TOMÁŠ HALÁSZ Zelené plochy na ostrove ustupujú turistom a developerom.

ostrov PhuQuoc (nepíš ako počuješ) mal byť malým rajom, kde načerpáme psychické aj fyzické sily a vrátime sa takmer ako z dovolenky. 

Na ostrove sme si prvýkrát v živote rezervovali izbu v rezorte. Nebolo to v pláne, ale v čase, keď sme konečne začali hľadať ubytovanie, boli tie privátne dávno preč. Rezort sa však zdal byť malý, nevyumelkovaný a neizolovaný od ostrova. A izby mali na fotkách sklenené okná, čo – ako sme pri hľadaní zistili – nemusí byť samozrejmosť. 

Vietnam si nás oboch podmanil. Zamilovali sme sa do malých pouličných reštaurácií s plastovými detskými stoličkami. Obľúbili sme si ľudí, čo sa smiali na vysokom a chudom Tomášovi, ktorý sa do tých stoličiek snažil zmestiť. Tomášov (údajne) veľký nos fascinoval dámy na trhu a mňa uchvátila nonšalantnosť, s akou prenášali rozmerné náklady na motorkách. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite