Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Podľa Andreja Danka nemôže prezident vymenovať Janu Laššákovú aj Mojmíra Mamojku naraz za ústavných sudcov. Až tak hlboko sme klesli.

Treba 39/2017

.lifestyle .treba

TREBA SA ZASMIAŤ na Pančlajne • TREBA VIDIEŤ tancovať robota • TREBA DEBATOVAŤ o literatúre • TREBA RECYKLOVAŤ módu • TREBA SA POZERAŤ V TELKE Politika po slovensky

TREBA SA ZASMIAŤ na Pančlajne

V rozhovore pre rubriku Sedem cností a nerestí sme sa s humoristom Samom Trnkom bavili aj o tom, že sa živí ako námezdný scenárista a standupista. „Standupu sa dnes na Slovensku darí ako nikdy. Mám vlastnú šou Pančlajn, uvádzam ju, som MC – master of ceremony. Neuvádzam úplných zelenáčov, skôr tým zavedeným dávam príležitosť ukázať sa pred iným publikom. Dúfam neskromne, že som otvoril scénu pre intelektuálnejšie publikum a urobil som to dobre.“ Najbližší Pančlajn sa koná 9. októbra v bratislavskom KC Dunaj a vystúpia na ňom zabávači Matej Sajfa Cifra, Jakub Gulík, Daniel Čistý, Matej Adámy, Jakub Ptačin, Nasi A. Motlagh a Samo Trnka. Hudobným hosťom bude Andrea Bučko.

facebook.com/panclajn/

TREBA VIDIEŤ tancovať robota

V nedeľu sa začína medzinárodný festival súčasného tanca, ktorý každoročne do Bratislavy prináša výnimočné umelecké predstavenia z celého sveta. V Mestskom divadle začne predstavením tanečníka, choreografa a vynálezcu Huang Yi z Taiwanu. Huang Yi a jeho robotický spoločník KUKA prinášajú dokonalú precíznosť a pozoruhodný umelecký zážitok. V harmonickom prepojení tanečného umenia a vedy je HUANG YI & KUKA poetickým dielom, ktoré plynule prepája moderný tanec a výtvarné umenie so svetom robotov. Týmto predstavením otvárali v roku 2013 najvýznamnejší festival pre digitálne umenie Ars Electronica v rakúskom Linzi, v apríli 2017 zas konferenciu TED vo Vancouveri. Festival Bratislava v pohybe potrvá do 22. októbra. 

abp.sk/wp/press-2/

TREBA DEBATOVAŤ o literatúre

Po letnej pauze pokračuje už v pondelok v bratislavskom Café Berlinka ďalšie vydanie LQ – literárneho kvocientu, kde etablovaní literárni kritici každý mesiac uvažujú o dvoch nových slovenských knihách, ktorým nič nedarujú. A vy, za predpokladu, že ste knihy čítali, môžete s nimi súhlasiť, alebo polemizovať. Tentoraz na tému: strach a hnus v Hnúšti, Žiline, Tribečskom pohorí aj Petržalke; motívy a podoby hororu v mysterióznom trileri Jozefa Kariku Trhlina (ktorá aktuálne získala cenu čitateľov v rámci súťaže Anasoft Litera) a sociálne ladených poviedkach Richarda Pupalu Čierny zošit.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.lifestyle
.diskusia
.neprehliadnite