Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Treba 37/2017

.lifestyle .treba

TREBA SPOZNAŤ Milana Rastislava Štefánika • TREBA PODPORIŤ Kultúrny priestor Cvernovky • TREBA SA PRESUNÚŤ do divadla Pôtoň v Bátovciach • TREBA SPOZNAŤ japonský tanec kamigatamai • TREBA SA POZERAŤ V TELKE Jedna katastrofa nikdy nie je dosť

TREBA SPOZNAŤ Milana Rastislava Štefánika

V rozhovore pre rubriku Sedem cností a nerestí sme sa s režisérkou Evou Borušovičovou rozprávali aj o hre Štefánik – Slnko v zatmení, ktorú napísala a režírovala v DAB Nitra a prečo ju priťahujú ľudia, ako je on: „Jednou z mojich tém, ku ktorým sa stále vraciam, sú hrdinovia, zaujíma ma, kto sú, prečo nimi sú, akí sú naozaj, a ako si ich upravujeme podľa svojich potrieb na svoj obraz. Tak ako pri Jánošíkovi, aj teraz pri Štefánikovi sa mi stále ozývajú ďalší a ďalší ľudia, ktorí majú nejakú zaujímavú informáciu, dávajú veci do novej súvislosti.“ Hru Štefánik- Slnko v zatmení si môžete pozrieť najbližšie v nitrianskom DAB v sobotu 16. 9. o 18.30. Lístky sa dajú kúpiť aj online na www.dab.sk

TREBA PODPORIŤ Kultúrny priestor Cvernovky

Nová Cvernovka opäť pozýva do svojich nových priestorov. Dňa 13. septembra počas PechaKucha Night Bratislava bližšie predstaví svojich obyvateľov a čo sa denne tvorí v nových ateliéroch bývalej školy na Račianskej.  38. vydanie podujatia sa bude konať vonku – na dvore areálu. V špecifickom PechaKucha formáte 20 obrázkov po 20 sekúnd sa tu predstavia umelci, architekti, dizajnéri, inovátori...V rámci špeciálu Visegrad Editions vystúpia aj hostia z Česka, Poľska a Maďarska, ktorých aktivity sú príbuzné snahám Nadácie Cvernovka. Vstupenky na podujatie bude možné zakúpiť tentoraz len na startlab.sk, kde práve prebieha crowdfundingová kampaň na kultúrny priestor v Novej Cvernovke. Lístkom v hodnote 10 eur tak zároveň podporíte jeho vznik. 

pechakucha.sk

TREBA SA PRESUNÚŤ do divadla Pôtoň v Bátovciach

Hneď na druhý deň po Novej Cvernovke sa 14. 9. uskutoční podujatie Pecha Kucha Night v Divadle Pôtoň. Tu sa koná už tretíkrát a jeho cieľom je sieťovať aktívnych ľudí v regióne, prezentovať ich aktivity a prinášať im impulzy z iných miest Slovenska. Tentoraz to budú projekty: Kinobus, Rozbicyklujme Nitru!

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.lifestyle
.diskusia
.neprehliadnite