Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Reportáž .týždňa sa dostala do shortlistu na European Press Prize. Ďakujeme!

Treba 17/2017

.lifestyle .treba

TREBA REFLEKTOVAŤ Dejiny v móde; TREBA SA NADCHNÚŤ vulgárnosťou; TREBA POKRAČOVAŤ v tradícií Cvernovky; TREBA OSLÁVIŤ Medzinárodný deň džezu; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Rada Vacátko znova zasahuje;

TREBA REFLEKTOVAŤ
Dejiny v móde

V rozhovore pre rubriku Sedem cností a nerestí sme sa s historičkou módy Zuzanou Šidlíkovou bavili o jej najnovšej výstave v SNG Nech šije! Móda na Slovensku 1945 – 1989: „Módu u nás dlho považovali za banálnu záležitosť. Na výstave sme však otvorili aj s tým súvisiace témy hospodárskych dejín – napríklad znárodňovacie procesy boli na Slovensku len málo reflektované.“ Nečakané súvislosti módy s naši životom odhaľuje nielen samotná výstava, ale aj ďalšie sprievodné podujatia pripravené k nej. Napríklad tento týždeň v utorok to bude pravidelné podujatie SNG pre aktívnych seniorov Čaj o piatej. Po prehliadke výstavy bude nasledovať diskusia so špeciálnym hosťom v kaviarni Berlinka.
www.sng.sk

TREBA SA NADCHNÚŤ
vulgárnosťou

A ešte jeden výborný tip na výlet od Zuzany Šidlíkovej. Zhodou okolností sa s módou spája aj ďalšia veľmi zaujímavá výstava kúsok za hranicami v Zimnom paláci Belvederu v centre Viedne.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.lifestyle
.diskusia
.neprehliadnite