Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Treba 17/2017

.lifestyle .treba

TREBA REFLEKTOVAŤ Dejiny v móde; TREBA SA NADCHNÚŤ vulgárnosťou; TREBA POKRAČOVAŤ v tradícií Cvernovky; TREBA OSLÁVIŤ Medzinárodný deň džezu; TREBA SA POZERAŤ V TELKE Rada Vacátko znova zasahuje;

TREBA REFLEKTOVAŤ
Dejiny v móde

V rozhovore pre rubriku Sedem cností a nerestí sme sa s historičkou módy Zuzanou Šidlíkovou bavili o jej najnovšej výstave v SNG Nech šije! Móda na Slovensku 1945 – 1989: „Módu u nás dlho považovali za banálnu záležitosť. Na výstave sme však otvorili aj s tým súvisiace témy hospodárskych dejín – napríklad znárodňovacie procesy boli na Slovensku len málo reflektované.“ Nečakané súvislosti módy s naši životom odhaľuje nielen samotná výstava, ale aj ďalšie sprievodné podujatia pripravené k nej. Napríklad tento týždeň v utorok to bude pravidelné podujatie SNG pre aktívnych seniorov Čaj o piatej. Po prehliadke výstavy bude nasledovať diskusia so špeciálnym hosťom v kaviarni Berlinka.
www.sng.sk

TREBA SA NADCHNÚŤ
vulgárnosťou

A ešte jeden výborný tip na výlet od Zuzany Šidlíkovej. Zhodou okolností sa s módou spája aj ďalšia veľmi zaujímavá výstava kúsok za hranicami v Zimnom paláci Belvederu v centre Viedne.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite