Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Prvé zlato z Brazílie!

.redakcia .lifestyle

Slováci si odnášajú z brazílskeho Ria prvé zlaté medaily. Vybojovali ich Ladislav a Peter Škantárovci vo vodnom slalome kategórie C2.

Prvé zlato z Brazílie! Martin Medňanský/SITA 11. august 2016, Rio de Janeiro, Brazília: Slovenskí deblkanoisti Ladislav Škantár a Peter Škantár počas semifinálovej jazdy disciplíny C2 muži na letných OH 2016 v Riu.

slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome Ladislav a Peter Škantárovci sa postarali o druhý medailový zásah slovenskej výpravy na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro a získali vôbec prvý zlatý kov. Po striebre Mateja Beňuša v C1 vybojovali zlato v olympijskej premiére v C2. Rodáci z Kežmarku zdolali strieborných Britov o 43 stotín a Francúzov o 1,66 s.

Škantárovci, zverenci trénera Juraja Minčíka, sa v porovnaní so semifinále, v ktorom skončili so 4 trestnými sekundami na 6. mieste, vo finále výrazne zlepšili. V závere 240 m dlhej trate s 24 bránkami ešte zrýchlili a v kombinácii s „čistou" jazdou predviedli o 5,12 s rýchlejší čas ako dovtedy najlepší Rusi Michail Kuznecov, Dmitrij Larionov. Českí reprezentanti Jonáš Kašpar, Marek Šindler dlho ohrozovali Škantárovcov, ale dobre rozbehnutú jazdu napokon nezavŕšili podľa predstáv, keď v záverečnej fáze svojej jazdy predviedli nepopulárneho „eskimáka".

Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci si svoju prvú olympijskú účasť vybojovali na úkor trojnásobných olympijských šampiónov, bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.redakcia .lifestyle
.diskusia
.neprehliadnite