Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Futbal ako teamwork

.marcel Merčiak .lifestyle

Od štartu kvalifikácie v Kyjeve až po osemfinálovú rozlúčku v Lille to bol pekný príbeh. Škoda len, že vyvrcholenie proti majstrom sveta nás nezastihlo v ideálnej forme.

Futbal ako teamwork Michel Spingler/AP/SITA 26.júna 2016, Lille, Francúzsko: Norbert Gyombér, Matúš Kozáčik a Marek Hamšík po druhom inkasovanom góle od Nemecka. Naše účinkovanie na ME 2016 sa týmto zápasom skončilo.

stali sme sa mužstvom, nad ktorým sa nevyhrávalo často a ľahko. O to viac mrzí prehra 0:3 s Nemeckom. Potvrdila sa stará pravda ešte z federálnych čias, že nad silnými môžeme vyhrať, ale nemôžeme nad nimi vyhrávať. Potvrdili sa aj slová trénera Kozáka, že naša výhra 3:1 nad Nemeckom v Augsburgu, štyri týždne pred osemfinále, je „výhodou skôr pre súpera, než pre nás.“ A najviac zo všetkého sa potvrdilo, že v prípravných zápasoch hrá iné Nemecko ako na šampionátoch a v kvalifikáciách. Pod Jogim Loewom vyhralo z 82 súťažných zápasov 64-krát (v bodovom zisku úspešnosť 81,7 percenta), kým z 54 priateľských stretnutí len 26-krát (úspešnosť 56,7 percenta).

Na EURO nás držala forma Mareka Hamšíka a obrana, ktorá v stabilnom zložení (Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan) neprehrala.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite