Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Špecializovaný trestný súd rozhodol, že Mariána Kočnera a Pavla Ruska v kauze zmeniek nevezme do väzby.

Dokonalosť je otravná

.elena Akácsová .lifestyle

Hypochonder, asociál, meštiak, nudný dôchodca už od gymnázia. To všetko je podľa vlastných slov hudobný skladateľ a režisér Martin Burlas.

Dokonalosť je otravná Boris Németh „Keď sa s nimi musím dlhšie rozprávať, som z toho unavený,“ tvrdí Martin Burlas.

martin Burlas nás strašil, že rozhovor s ním bude veľká nuda, ale opak bol pravdou. Systematicky si buduje imidž asociála, ale aj to sme mu uverili len čiastočne, v podstate len zapadá do definície introverta. „Ľudí mám rád,“ vysvetlil, „ale keď sa s nimi musím dlhšie rozprávať, som z toho unavený. Keď môžem, kontaktu s ľuďmi sa vyhnem, lebo je to redundantné. Vo väčšine situácií si poviem, bože, toto som už 27 tisíc krát zažil, viem, ako to bude prebiehať. A aj to tak prebieha. Mohol som radšej sedieť doma a odpočívať. Ako lenivý človek preferujem stiahnuť sa a byť nespoločenský. Možno je dobré mať povesť asociála, aspoň ma neotravujú, ale keby som sa dokázal v kontakte s ľuďmi správať otvorenejšie, možno by niektoré veci v mojom živote dopadli lepšie, vedel by som ich vyriešiť oveľa príjemnejším spôsobom. Alebo by sa vyriešili samé.“

„Absurdné je, že až keď prídem domov, mám začať robiť to, čo ma najviac baví a čo som vyštudoval.“

Pracuje v Hudobnom centre, digitalizuje archív, nahráva koncerty, premiéry slovenskej tvorby, robí rozhovory a videá na ich stránku. Ľudia ho však oveľa viac poznajú z jeho vlastných hudobných projektov, čo okomentoval nasledovne: „Absurdné je, že až keď prídem domov, môžem začať robiť to, čo ma najviac baví a čo som vyštudoval. Nemám čas na nič iné, dnes sa úroveň dostala tak vysoko, že keď sa človek dlhodobo a do hĺbky nevenuje len jednej veci, tak nie je konkurencie schopný.“

Všetky jeho spolupráce nájdete zosumarizované na osobnej stránke. Z najnovších vecí spomeňme aspoň obnovenú skupinu Ospalý pohyb, hudbu k divadelnej inscenácii Nevina v SND, či album Hexenprozesse, za ktorý bol spolu s Musica falsa et ficta nominovaný na album roka v kategórii experimentálna hudba v rámci Radio_Head Awards 2015.

V rozhovore pre rubriku Sedem nerestí a cností nám okrem iného priznal, že odkedy bol na vojenčine, považuje každého, kto ho ráno budí, za nepriateľa, že vedie meštiacky život a nehanbí sa za to, rovnako ako za to, že o ňom hovoria (napríklad divadelný režisér Edo Kudláč v tejto istej rubrike pred týždňom), že je hypochonder.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.neprehliadnite