Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Porovnajte Slováka so Slovákom

.peter Bálik .kultúra

Vecov Slovák valcuje internety. Ale nie je to novinka. Skupina Perly pokleslého výberu svojho Slováka vymyslela pred pätnástimi rokmi.

Porovnajte Slováka so Slovákom printscreen/youtube

vnímavejšie uši počujú, že najnovší track rapera Veca stojí na refréne pesničky Tri slová z muzikálu Neberte nám princeznú, ktorú na slová Jána Štrassera zložil Dežo Ursiny. Melódia zostala rovnaká, zmenili sa len slová. 

A veľmi trefne. Vecov Slovák sa stáva hitom internetov, celkom právom, pretože vystihuje našu „holubičiu“ povahu. Je tu však ešte jedna skvelá parodická pesnička, vymyslená na základe skladby Tri slová. Tiež sa volá Slovák a vymyslela ju recesistická skupina Perly pokleslého výberu. Len oveľa skôr, asi pred pätnástimi rokmi. Nemyslím si, že by to z Brančiho strany bola vykrádačka, refrén pesničky Tri slová, ktorú, mimochodom, pred časom do nás pchala aj reklama na mobilného operátora, skutočne nabáda na to, aby sa „slová“ zmenili na „Slováka.“ 

Takéto vtipné „vylepšenie“ notoricky známej skladby môže napadnúť hocikomu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite