Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Preč z Tatier!

.pavol Hubinák .kultúra .zásah

Pred pár mesiacmi mi zavolal usporiadateľ nového festivalu Tatra Flowers, aby som pomohol s hudobnou dramaturgiou – vybral vhodných umelcov. Trochu ma ten nápad zaskočil, ale po uistení aj zástupcami TANAP-u, že jednorazovo to prírode neublíži, som súhlasil.

Preč z Tatier! Radoslav Maťaš/SITA

ako sa však hovorí – dôveruj, no preveruj – vybral som sa tam. V Tatrách som len náhodne narazil na dáky pútač, program, čokoľvek, čo by existenciu festivalu prezrádzalo. Lanovka na Skalnaté Pleso je oblepená reklamami na všeličo, no info o tom, že hore hrá Iva Bittová s Mucha Quartet nikde. Ak človek požadované info nemal, tak si hore koncert nemusel všimnúť. Nešlo totiž o to, nalákať nových turistov, ale potešiť hlavne existujúcich v momente, keď o to majú záujem. A to sa darilo plniť na všetkých „pódiách". 

Jediný veľký koncert sa odohral pod mostíkmi na Štrbskom Plese, kde sa bežne podobné akcie dejú a bol taký „veľký", že pred hotelom FIS nebola šanca zistiť, či prebieha, alebo nie. 

„Citlivo podaná hudba dokáže  ľudí spraviť lepšími, donútiť ich premýšľať a byť k prírode ohľaduplnejšími. Presne to sa na Tatra Flowers dialo.“

Veľkú vášeň spustila fotka z Téryho chaty, kde akustickí Billy Barman vystúpili s piatimi speváčkami zo SĽUK-u. Fotka by nahnevala aj mňa, ak by som sedel za počítačom a nebol by som oboznámený so situáciou v Tatrách. Bolo by to totiž pre kapelu lichotivé, ale pravda je, že drvivá väčšina ľudí na tej fotke sú bežní turisti, ktorí nemali šajnu o dákom koncerte a len sa počas svojej túry na pár minút zastavili a  nechali sa dojať.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.pavol Hubinák .kultúra
.diskusia
.neprehliadnite