Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Radikálne nežná tour po rómskych osadách

.sára Halíková .kultúra .kultúra

„Prečo ste tam šli?“ To teraz počúvame s našou ženskou vokálnou skupinou Neha! stále dokola. Na začiatku turné sme na to mali plno odpovedí. Na konci iba jednu: „Prečo nie?“ Na začiatku sme mali plno vízií a plánov, čo všetko im tam prinesieme. Na konci sme odchádzali najviac obdarovaní my – gadžovia.

Radikálne nežná tour po rómskych osadách wellin nagyová

celé sa to začalo ako vtip. V kapele Neha!, v obsadení Zuzana Žiaková, Mária Valentová, Belinda Rašnerová, Kristína Kluvánek, Sára Halíková a Denisa Parobeková, sa zaoberáme nielen viachlasnými úpravami etnických piesní Európy, ale aj „Radikálnou nehou“, čo je náš vlastný koncept aktivizmu – prinášať nehu tam, kde sa jej nedostáva. Keďže punková skupina Rozpor urobila „Radikálne ľudskú tour“ po rómskych osadách na východnom Slovensku, dostali sme divoký nápad pripojiť sa k nim. Zistili sme, že rozporáci už tento rok nejdú, ale radi prenechajú štafetu ďalším. 

Po konzultáciách s účastníkmi tohto turné, miestnymi sociálnymi pracovníkmi a starostami obcí sme sa vrhli na prípravy, aby ani jeden detail neostal na náhodu. Nakoniec bolo, samozrejme, všetko inak, ale s vysokou mierou improvizácie a šťastia sme spolu s fotografkou a našimi priateľmi – pomocníkmi vyrazili začiatkom októbra 2023 na východ. 

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite