Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Dovoz ruskej ropy do Indie stúpol desaťnásobne

.sita .ekonomika

V roku 2021 ruská ropa tvorila len dve percentá indického ročného dovozu.

Dovoz ruskej ropy do Indie stúpol desaťnásobne SITA/AP

indický dovoz ruskej ropy sa vlani zväčšil desaťnásobne. Vyplýva to z údajov indickej štátnej banky Bank of Baroda. Tretia najväčšia ázijská ekonomika zvýšením importu ropy z Ruska ušetrila zhruba päť miliárd dolárov. India zväčšila dovoz v čase, keď západné štáty redukujú import energií z Ruska pre jeho inváziu na Ukrajinu. Informuje o tom portál bbc.com.

V roku 2021 ruská ropa tvorila len dve percentá indického ročného dovozu. Teraz import z Ruska tvorí takmer 20 percent indického dovozu ropy, uviedla Bank of Baroda. Napriek tlaku zo strany USA a Európy sa India odmieta pripojiť k západným sankciám v oblasti importu z Ruska.

India obhajuje svoje nákupy ropy s tvrdením, že ako krajina závislá od dovozu energií a vzhľadom na to, že milióny jej obyvateľov žijú v chudobe, nemôže si dovoliť platiť vyššie ceny. Od začiatku vojny na Ukrajine Európa importovala šesťkrát viac energií z Ruska ako India, povedal vlani v televíznom rozhovore indický minister zahraničných vecí Subrahmanjam Džajšankar.„ Európa riadene znížila dovoz, pričom to urobila pohodlným spôsobom, “konštatoval.

Ak si predplatíte tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite