Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Koalícia PS Spolu upozorňuje na pochybné projekty z dielne SNS

.redakcia .ekonomika

Vladimír Šucha z PS/Spolu v stredu počas tlačovej konferencie uviedol, že koalícia sa obráti na Európsku komisiu, aby preverila účelnosť pridelených prostriedkov, pretože podľa nich ide o „netransparentný a nekvalitný projekt“.

Koalícia PS Spolu upozorňuje na pochybné projekty z dielne SNS SITA/Branislav Bibel Ministerka školstva Martina Lubyová.

ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu schválilo podľa koalície PS/Spolu koncom roka 2019 zmluvu pre Centrum vedecko-technických informatizácií (CVTI) SR za takmer 37 miliónov eur na projekt Podpora národného systému pre popularizáciu výskumu a vývoja.

Rezort školstva v reakcii pre TASR uviedol, že v projekte sa neminul ešte ani jeden cent, ide len o budúce čerpanie.

„Ministerstvo školstva ich nikdy míňať nebude, nie je predkladateľom ani prijímateľom projektu, je ním CVTI,“ uviedlo ministerstvo. Zároveň tvrdí, že EK môže projekt kedykoľvek skontrolovať, „avšak kontrolovať možno aktivity, ktoré sa uskutočnili, nie také, ktoré sa ešte neudiali“.

Z projektu vyplýva, že na Slovensku by mali pribudnúť tri zážitkové centrá vedy. Po Bratislave, kde je pilotné Zážitkové centrum vedy Aurelium, by malo pribudnúť ďalšie väčšie v Nitre a dve menšie v Žiline a Košiciach.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite