Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.v cudzom meste
.týždeň

Level Zemník

.filip Olšovský .lifestyle .v cudzom meste 26.03.2017

Keď je vyššia voda, dá sa sem dostať len z jednej strany. Po chodníku od nemocnice na Antolskej stále na východ, až kým sídliskové minirameno Dunaja nevystrieda väčšie a za ním aj hlavný tok.

.týždeň

Multikulti BA

.marína Gálisová .lifestyle .v cudzom meste 19.03.2017

Multikulti možno funguje, možno nie. Ako kde. Na západ od nás ho majú často plné zuby. Na východ od nás si z neho robia strašiaka. A veľa ľudí si do tohto pojmu vkladá skôr vlastnú agendu. Osobne radšej pozorujem, nech sa obsah pojmu ukáže sám.

.týždeň

Magické Hoi An

.magdaléna Komiňáková .lifestyle .v cudzom meste 12.03.2017

Z malého letiska v Nha Trangu sme sa letecky posunuli do severnejšieho mesta Da Nang. Je to naozaj málo zaujímavé mesto s jedinou veľkou atrakciou, a tou je most s drakom, čo chrlí oheň.

.týždeň

Die Ausländer

.lucia Michalková .spoločnosť .v cudzom meste 06.03.2017

Jedenapolmiliónový Mníchov tvorí tretina cudzincov: najpočetnejšou národnosťou po Nemcoch sú Turci, nasledujú  Chorváti, Gréci, Taliani, Rumuni, Poliaci a ďalší. 

.týždeň

War a Pešávar

.andrej Bán .lifestyle .v cudzom meste 26.02.2017

Bolo to ako opakovaný zlý sen. Ťažko si dokážete predstaviť pre nás cudzejšie mesto, ako je pakistanský Pešávar. Leží na hranici s Afganistanom. Od roku 2005, keď bolo v tejto krajine zemetrasenie, sa tam vraciam opakovane. Nechcem, aby to znelo perverzne, ale robím tak rád.

.týždeň

Českí Maori

.boba Baluchová .lifestyle .v cudzom meste 19.02.2017

Gottfrieda (pôvodne Bohumíra) Lindauera, maliara z Plzne, v Európe nepozná takmer nik. Zato v zemi Aotearoa (po maursky Nový Zéland) mu vzdávajú pocty ako máloktorému Európanovi.

.týždeň

Raj vo Vietname

.magdaléna Komiňáková .lifestyle .v cudzom meste 12.02.2017

Veľká rodinná výprava, Vietnam. Znie to lákavo. Exotika, teplo, sem-tam spŕška. Takto krásne sa táto krajina z konca Ázie predstavuje, keď sedíte doma na gauči.

.týždeň

Ako sa stať Nemcom

.lucia Michalková .lifestyle .v cudzom meste 05.02.2017

Vtipov o Nemcoch je toľko, koľko im uštedril sám ľud. O humorný súhrn ich charakteristických čŕt sa pokúsil aj Angličan Adam Fletscher, žijúci v Berlíne, v bestselleri Ako sa stať Nemcom. 

.týždeň

Dva svety v USA

.martin Vystavil .lifestyle .v cudzom meste 29.01.2017

Voľby boli vzrušujúce, s fantastickým výsledkom! Voľby sa skončili príšerne, svet sa rúti neznámo kam, depresia...

.týždeň

Lisabonské cnenie

.robert Barca .lifestyle .v cudzom meste 22.01.2017

Toto mesto v ústí rieky Tejo si u nás azda najčastejšie spájajú s tzv. Lisabonskou zmluvou. Napriek tomu, že ste všetky tie paragrafy a ratifikácie tlačili do hlavy len pár rokov dozadu, v momente, ako vystúpite z vlaku na Estação Rossio, je to všetko zbytočnou minulosťou.

  • 1
  • 1. stránka z 2
  • 2