Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Úspešné zahmlievanie

.časopis .týždeň v ekonomike 20.10.2007

Vládou schválený štátny rozpočet zvyšuje pravdepodobnosť prijatia eura. Napriek tomu sa však verejnosť – najmä vinou elektronických médií – nedozvedá skutočnú podstatu hospodárskej politiky.

.týždeň

Nobelisti a fungovanie trhov

.časopis .týždeň v ekonomike 20.10.2007

Ekonómia síce nemá oficiálnu „nobelovku“, ale aj cena Švédskej ríšskej banky na pamiatku Alfreda Nobela má v ekonomickom svete výborný zvuk. Za čo bola udelená tento rok?

.týždeň

Ekonomické čítanie

.časopis .týždeň v ekonomike 20.10.2007

Zdravý zisk – tak sa volá nová publikácia inštitútu INESS o ekonómii zdravotníctva a úlohe zisku v ňom.

.týždeň

Priveľa banánov

.časopis .týždeň v ekonomike 20.10.2007

Ticho po búrke? Alebo pred ďalšou? Po zdravotných poisťovniach, druhom dôchodkovom pilieri, novinároch, bankách, energetických firmách, rafinérii, Maďaroch a hypermarketoch sa zatiaľ na najbližší objekt premiérovho zájmu ešte len čaká.

.týždeň

Ako Česi chytajú Zajaca

.časopis .týždeň v ekonomike 13.10.2007

Polovica Čechov je proti zdravotnej reforme. A tretina priznáva, že jej vôbec nerozumie. O čo českému ministrovi zdravotníctva ide? Robí česká vláda „Dzurindove reformy upravené Ficom“, ako vlani v

.týždeň

Udržíme šancu na euro?

.časopis .týždeň v ekonomike 05.10.2007

Je nervozita posledných týždňov okolo našej schopnosti prijať euro od 1. januára 2009 namieste alebo ide o umelú tému? Čo sa deje za oponou stretnutí zainteresovaných, ktoré na túto tému čoraz intenzívnejšie prebiehajú?

.týždeň

Fico vs. NBS

.časopis .týždeň v ekonomike 05.10.2007

Kognitívna porucha – tak psychológovia a psychiatri zvyčajne vysvetľujú neschopnosť porozumieť kontextu povedaného. Bolo by chybou nechať sa zdržiavať analyzovaním toho, či ide v prípade Roberta Fica o diagnózu, alebo o marketingovú stratégiu.

.týždeň

Chcete úver?

.časopis .týždeň v ekonomike 30.09.2007

Ťažké mraky americkej hypotekárnej krízy sú v našom kontexte každoročného obrovského nárastu úverov pre domácnosti niečím, čo núti na zamyslenie. Je sa z čoho poučiť, alebo je naša obloha bez oblakov?

.týždeň

Ďalšia rana Microsoftu

.časopis .týždeň v ekonomike 22.09.2007

Americká spoločnosť Microsoft prehrala v Európe prvé kolo veľkej bitky. Je to zlá správa nielen pre impérium Billa Gatesa, ale najmä pre nás, európskych počítačových používateľov.

.týždeň

Deficitné sprisahanie?

.časopis .týždeň v ekonomike 22.09.2007

Európski štatistici sa rozhodli, že do slovenského deficitu verejných financií zahrnú aj položky, ktoré tam naša vláda doteraz nerátala. Čo s tým teraz, jeden a pol roka pred termínom očakávaného prijatia eura?