Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.týždeň v ekonomike
.týždeň

Fico vs. NBS

.časopis .týždeň v ekonomike 05.10.2007

Kognitívna porucha – tak psychológovia a psychiatri zvyčajne vysvetľujú neschopnosť porozumieť kontextu povedaného. Bolo by chybou nechať sa zdržiavať analyzovaním toho, či ide v prípade Roberta Fica o diagnózu, alebo o marketingovú stratégiu.

.týždeň

Chcete úver?

.časopis .týždeň v ekonomike 30.09.2007

Ťažké mraky americkej hypotekárnej krízy sú v našom kontexte každoročného obrovského nárastu úverov pre domácnosti niečím, čo núti na zamyslenie. Je sa z čoho poučiť, alebo je naša obloha bez oblakov?

.týždeň

Ďalšia rana Microsoftu

.časopis .týždeň v ekonomike 22.09.2007

Americká spoločnosť Microsoft prehrala v Európe prvé kolo veľkej bitky. Je to zlá správa nielen pre impérium Billa Gatesa, ale najmä pre nás, európskych počítačových používateľov.

.týždeň

Deficitné sprisahanie?

.časopis .týždeň v ekonomike 22.09.2007

Európski štatistici sa rozhodli, že do slovenského deficitu verejných financií zahrnú aj položky, ktoré tam naša vláda doteraz nerátala. Čo s tým teraz, jeden a pol roka pred termínom očakávaného prijatia eura?

.týždeň

Čo spravili DSS?

.časopis .týždeň v ekonomike 15.09.2007

Dôchodkoví správcovia sa pustili do neformálnych debát s Ficom o zmenách v druhom pilieri. Opozícia hovorí o „slabých charakteroch“, ekonómovia a sporitelia o „zrade“.

.týždeň

Šesť rokov po: Kto vyhral?

.časopis .týždeň v ekonomike 15.09.2007

Uplynulo šesť rokov od tragického 11. septembra 2001. Aký vplyv mali udalosti toho dňa na vývoj svetovej ekonomiky? Už dnes sa dá povedať, že ich dosah bol v niektorých prípadoch prekvapujúci.

.týždeň

České reformy, prvý pokus

.časopis .týždeň v ekonomike 08.09.2007

Vláda Mirka Topolánka, ktorá spojila osud s programom reforiem, presadila koncom augusta prvú vlnu zmien. O ich hĺbke a razancii asi najviac hovorí to, že všetci sa ich zdráhajú pomenovať slovom. Vrátane premiéra, ktorý sľubuje, že skutočné reformy ešte len prídu.

.týždeň

Pasca v sieti

.časopis .týždeň v ekonomike 01.09.2007

Ktorý lekár či nemocnica majú mať úradný nárok na zmluvy s poisťovňami? Ministerstvo zdravotníctva nedávno prišlo s nápadom, ako to určiť. Ako teda?

.týždeň

Koniec trápenia?

.časopis .týždeň v ekonomike 01.09.2007

Vláda nešťastnú a toľko diskutovanú novelu zákona o sociálnom poistení napokon schválila. Pani ministerka síce vyhlásila, že je spokojná, no v skutočnosti prehrala na všetkých frontoch.

.týždeň

Šťastie príde v stredu. Alebo v nedeľu?

.časopis .týždeň v ekonomike 26.08.2007

Po dvoch rokoch sa nad Slovenskom opäť vznáša vidina obrovského jackpotu. Od začiatku augusta, keď prekročila historicky najvyššia možná výhra v hre Loto 100 miliónov korún, ľudia priam okupujú zberne tiketov a čakajú, že v stredu alebo najneskôr v nedeľu večer