Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Pokúšanie Trumpom

.dalibor Roháč .časopis .týždeň v ekonomike

Nominácia newyorského magnáta znamená koniec strany Lincolna a Reagana. Po víťazstve Donalda Trumpa v Indiane sa pritom jeho nominácia Republikánmi zdá neodvratná. 

Menej jasné je, ako veľké budú škody, ktoré konzervatívnej politike tento narcis, rasista a ašpirujúci tyran s nulovým chápaním verejnej politiky spôsobí. Ich rozsah bude závisieť od individuálnych rozhodnutí – presnejšie od toho, či vedúce konzervatívne osobnosti uprednostnia stranícky či osobný záujem pred záujmom krajiny.

V ostatných týždňoch rezonoval na Twitteri hashtag #NeverTrump, ktorým mnohí konzervatívci vyjadrovali svoj odpor proti Trumpovej nominácii. Moja kolegyňa v American Enterprise Institute Dany Pletka (predtým dlhoročná poradkyňa zahraničnopolitickej komisie amerického Senátu) napísala, že v prípade Trumpovej nominácie budú musieť skutoční pravičiari s Republikánskou stranou skoncovať a vybudovať niečo nové.

Trump je neprijateľný pre veľa mienkotvorných ľudí napravo od stredu.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite