Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.promotion
Úroveň developerských projektov stúpa

Úroveň developerských projektov stúpa

.redakcia .sponzorované .promotion .promotion

Už 16 rokov sa zástupcovia slovenského developerského trhu môžu so svojimi projektmi uchádzať o prestížne ocenenie CIJ Awards Slovakia. Zakladateľ medzinárodnej súťaže, ktorá má zastúpenie aj na Slovensku, Robert McLean, približuje, ako prebieha výberový proces ocenených, čo znamená získanie CIJ Award pre víťaza aj to, aké znaky by nemali chýbať kvalitnému rezidenčnému developmentu.

Architekta môže robiť aj nevidiaci človek

Architekta môže robiť aj nevidiaci človek

.michal Oláh .sponzorované .rozhovory .promotion

Ľudia so zdravotným postihnutím narážajú okrem vlastných zdravotných limitov dennodenne na mnohé architektonické prekážky. Ani pri súčasných stavbách sa často nezohľadňujú ich potreby. Čo je univerzálne navrhovanie a prečo je v procese deinštitucionalizácie dôležitá prístupnosť prostredia?

Na čo dať pozor pri reforme

Na čo dať pozor pri reforme

.mgr. Tomáš Vall, LL.M., Advokátska kancelária LYSINA – ROŠKO & PARTNERS s.r.o. .sponzorované ..ako je to (s)právne .promotion

Vláda Igora Matoviča nedávno schválila zmeny týkajúce sa trestnej zodpovednosti sudcov. Reagovala tým na zemetrasenie, ktoré v slovenskej justícii spôsobili presakujúce informácie o korupcii na súdoch. Uplynuli tri mesiace a ministerka spravodlivosti predstavila ďalší, tentoraz však z praktického hľadiska zásadnejší návrh zmeny koncepcie súdnictva v podobe reformy súdnej mapy. Ako teda bude vyzerať nová súdna mapa?

Trojmorie: prosperita a bezpečnosť

Trojmorie: prosperita a bezpečnosť

.marína Gálisová .sponzorované .promotion .promotion

Iniciatíva Trojmorie (Three Seas Initiative) je fórum dvanástich štátov EÚ, ktoré ležia na severojužnej osi kontinentu od Baltského k Jadranskému a k Čiernemu moru. Čím je dôležitá? Ako súvisí s históriou strednej a východnej Európy a s jej budúcnosťou? Vysvetľuje námestník poľského ministra zahraničných vecí Paweł Jabłoński.

Ako nespraviť z CAPa záhradníka?

Ako nespraviť z CAPa záhradníka?

.šimon Jeseňák .sponzorované .promotion .promotion

Common Agricultural Policy, čiže Spoločná poľnohospodárska politika (SPP) je súčasťou rozpočtovej dohody EÚ. Je však dobrým riešením pre všetkých? Ako môžeme pomôcť slovenskému poľnohospodárstvu čo najefektívnejšie?

Je nezmysel dať za ponožky 8 eur?

Je nezmysel dať za ponožky 8 eur?

.sponzorované .redakcia .promotion .promotion

A prečo vysoliť za tričko 25 eur, keď niekde stojí podobné 6 eur? Takto by sa dalo pokračovať donekonečna. No za týmito otázkami sa skrýva omnoho viac ako len číselné porovnanie. A práve teraz je to aktuálnejšie ako kedykoľvek predtým.

Systémový rasizmus je v našich hlavách

Systémový rasizmus je v našich hlavách

.sponzorované .michal Oláh .promotion .promotion

Rómovia majú dnes najširšie politické zastúpenie v histórii Slovenska. Systémový rasizmus a nejasné ciele, ako vyriešiť problémy tejto komunity, sú na Slovensku stále prítomné. Odpovede hľadáme v diskusii s Petrom Pollákom, Zuzanou Kumanovou, Andreou Bučkovou a Vladimírom Ledeckým.

Najkrajšie zimné radovánky na Slovensku

Najkrajšie zimné radovánky na Slovensku

.sponzorované .promotion .promotion

Zima pomaly klope na dvere a ani sa nenazdáme, pocítime na nose prvé vločky snehu. Zrejme sa zhodneme na tom, že na horách je zima vždy najkrajšia.

Elektromobily nie sú všade rovnako zelené

Elektromobily nie sú všade rovnako zelené

.sponzorované .marianna Sádecká .promotion .promotion

Na otázky, či sú elektromobily ekonomickejšie, ako sa budú recyklovať lítiové batérie, keď nastane boom elektromobilov a kedy je elektromobil naozaj lepšou voľbou, odpovedajú projektový manažér kancelárie predstavenstva firmy Inobat Oto Pisoň, analytička Inštitútu environmentálnej politiky Kristína Mojzesová a Ronald Blaho zo spoločnosti Asekol, ktorá sa venuje recyklácii elektroodpadu.

Keď ide o život, zdravie a majetok

Keď ide o život, zdravie a majetok

.sponzorované .promotion .promotion

Miroslav Pěčka sa už viac ako 25 rokov venuje systémom, ktoré chránia náš majetok a životy. Podieľal sa na modernizácii Hniezd záchrany, pomáha firmám vytvárať zdravé pracovné prostredie a jeho firma AMS Com prináša riešenia, ktoré boli preverené v oblastiach najviac zasiahnutých covidom. Verí, že tak pomôže podnikateľom na Slovensku zvládnuť súčasnú epidémiu.

  • 1
  • 1. stránka z 4
  • 2
  • 3
  • 4