Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.politika
Ako sa demokrati posúvajú k antisystému

Ako sa demokrati posúvajú k antisystému

.marína Gálisová .svet .politika 16.02.2020

Primárky Demokratickej strany ukazujú zaujímavý vývoj. Centristickí kandidáti dostávajú na frak, ľavé krídlo žne úspechy. Dalo sa to čakať. Radikalizácia, väčšie oduševnenie a mobilizácia presvedčených ľavičiarov však nahráva Trumpovi.

Kočnerovi hrozí doživotie

Kočnerovi hrozí doživotie

.tomáš Madleňák .slovensko .politika 09.02.2020

Prvé dva týždne súdneho procesu vo veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej priniesli prelomové výpovede. Počas troch dní pojednávania vo februári sa proces posunul do novej fázy, ktorá je rovnako dôležitá.

Klamár, klamár

Klamár, klamár

.tomáš Madleňák .slovensko .politika 01.02.2020

Predseda NR SR a SNS Andrej Danko bol opäť usvedčený z toho, že nehovoril pravdu. V auguste 2019 kontakty s Alenou Zsuzsovou zaprel. „Nie som si toho vedomý,“ povedal, aj keď si toho vedomý mohol a mal byť.

Tí, ktorí nepovedali nič

Tí, ktorí nepovedali nič

.tomáš Madleňák .slovensko .politika 25.01.2020

Na procese vo veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vypovedali Norbert Bödör a Jaroslav Haščák. Viac, než to, čo povedali, je zaujímavé to, čo nepovedali.

Čo ešte odhalí proces?

Čo ešte odhalí proces?

.tomáš Madleňák .slovensko .politika 19.01.2020

Proces vo veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa začal v pondelok 13. januára. Za tri dni sa už stihli spomenúť mená Fico, Počiatek, Kaliňák, Trnka, Bödör, ale aj Boris Kollár. Stopy vedú aj k Čistému dňu. Proces však pokračuje. Čo sa ešte dozvieme?

Česká lekcia o Číne

Česká lekcia o Číne

.filip Šebok .svet .politika 12.01.2020

Skúsenosti zo susedného Česka, kde došlo k únosu zahraničnej politiky voči Číne úzkou skupinou politikov a biznismenov, sú varovaním aj pre Slovensko. Potrebujeme vyhodnotiť potenciálne riziká spolupráce s komunistickým Pekingom, no zároveň si udržať racionálny prístup.

Netanjahu verzus štát Izrael

Netanjahu verzus štát Izrael

.ján Kapusňak .svet .politika 08.12.2019

Deň 21. november 2019 sa do izraelských politických dejín nezapíše zlatým písmom. Generálny prokurátor Avichaj Mandelblit v ten deň obvinil súčasného izraelského premiéra Benjamina Netanjahua z korupcie, podvodu a porušenia právomoci verejného činiteľa v troch prípadoch.

Aké témy prinášajú politici?

Aké témy prinášajú politici?

.ronald Blaško .slovensko .politika 30.11.2019

November 1989. Spomínam si na verejné podvečerné zhromaždenia a demonštrácie v chladnom novembri a decembri, na ktorých som sa ako šestnásťročný študent pred Vedeckou knižnicou v Košiciach zúčastňoval, aj na nekonečné večerné diskusie v televíznych štúdiách v Prahe a Bratislave.

Vydrží v Hongkongu pokoj zbraní?

Vydrží v Hongkongu pokoj zbraní?

.martin Šebeňa .svet .politika 30.11.2019

Eskalácia hongkonských protestov viedla k intenzívnym pouličným bojom s políciou. S komunálnymi voľbami však nastal všeobecne vítaný pokoj. Výhra protivládnych politikov odhalila skutočné rozloženie nálad v spoločnosti, no pekinské ani hongkonské autority realitu stále neuznávajú.

Ukrižovaný Ježiš by z Mariána Kuffu radosť nemal

Ukrižovaný Ježiš by z Mariána Kuffu radosť nemal

.eugen Korda .názory .politika 13.11.2019

Marian Kotleba a jeho strana sa spojili s niektorými mimoparlamentnými stranami a na podobný krok sa chystajú aj so Štefanom Harabinom.