Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.náboženstvo
.týždeň

Keď budem veľký, preložím Bibliu

.jozef Uhlík .kristína Uhlíková .časopis .náboženstvo 18.12.2011

O čom zvyčajne snívajú 17-roční puberťáci? O najmodernejšom počítači alebo telefóne? O tom, že si urobia vodičák? O tom, že sa dostanú na výšku? Jozef Roháček sníval o tom, že preloží Bibliu do slovenčiny.

.týždeň

Kresťanstvo, rušivý prvok?

.janka Lizáková .tomáš Hupka .časopis .náboženstvo 11.12.2011

Kresťanstvo predstavuje korene Európy. Budúcnosť Európy závisí aj od toho, či si tieto korene dokáže uvedomiť. Európa totiž nebude môcť zohrať historickú úlohu medzi svetovými kultúrami, ak si neponechá kresťanstvo ako súčasť svojej identity.

.týždeň

Armagedon? Hádam ešte nie

.lukáš Krivošík .časopis .náboženstvo 23.10.2011

Pred dvadsiatimi rokmi založil think tank, ktorý duchovne založeným ľuďom sprostredkúva cnosti kapitalizmu a podnikateľom zase pripomína, že trhový úspech sa musí diať v etickom rámci. Dnes kritizuje vládami presadzované riešenia krízy s tým, že ju môžu ešte viac prehĺbiť. Katolícky kňaz Robert Sirico.

.týždeň

Rio de Klin

.michal Lipiak .časopis .náboženstvo 25.09.2011

Prekvapenie uprostred slovenskej panorámy: nad oravskou obcou Klin, na vrchu Grapa, stojí socha Ježiša Krista. Niekoľkometrový Ježiš je kópiou toho známejšieho a väčšieho z Ria de Janeiro.

.týždeň

Stretnutia

.imrich Gazda .časopis .náboženstvo 27.08.2011

Okrem Slovenky Evy Jánošíkovej a ďalších jedenástich mladých, ktorí mali príležitosť obedovať s pápežom, sa zoči-voči Benediktovi XVI. ocitlo niekoľko ďalších ľudí.

.týždeň

Svätý hurhaj

.michal Lipiak .časopis .náboženstvo 27.08.2011

Španielsko je krajina kontrastov a pápeža Benedikta XVI. tu počas Dní mládeže nevítala len elita, ale aj protesty. Najmä sa však zišlo vyše milióna nadšených ľudí.

.týždeň

Írsko opäť schladilo Vatikán

.imrich Gazda .časopis .náboženstvo 07.08.2011

Írska cirkev zamestnáva Svätú stolicu už niekoľko rokov. Napriek sprísneným normám sa totiž stále objavujú nové prípady sexuálnych deliktov kňazov.

.týždeň

Milánsky pápež

.imrich Gazda .časopis .náboženstvo 17.07.2011

Miláno malo vždy šťastie na dobrých arcibiskupov. Zrejme preto, že ich vyberajú s osobitnou starostlivosťou. Nielen pre význam tej arcidiecézy. Z Milána prišli v 20. storočí až dvaja pápeži, pričom arcibiskup tejto metropoly sa počas konkláve vždy radí medzi favoritov. Ináč to nebude ani pri kardinálovi Angelovi Scolovi, ktorého pápež koncom júna menoval za nového milánskeho arcibiskupa.

.týždeň

Kalvíni proti kalvínom

.jozef Majchrák .časopis .náboženstvo 29.05.2011

Naše spolužitie s Maďarmi sa často hodnotí optikou vzťahu väčšiny k menšine. Občas však nezaškodí pozrieť sa na to, ako to funguje, keď má táto menšina väčšinu. Dobrým príkladom je dianie v Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku, alebo jednoducho u kalvínov.

.týždeň

Necháme sa rozdeliť?

.juraj Brecko .časopis .náboženstvo 21.05.2011

Naozaj sa snaží Viktor Orbán ovládnuť Reformovanú cirkev na Slovensku? Táto téma teraz zaznieva v slovenských médiách. Je to však celé trochu zložitejšie.