Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.náboženstvo
.týždeň

Francúzi v kostoloch

.elena Poleková .časopis .náboženstvo 15.05.2011

Kostoly vo Francúzsku sú poloprázdne, povedal by optimista. Realista vidí, že voľných miest na omšiach je dobrých trištvrte. A pesimista by povedal, že o 30 rokov tam už nebude nikto.

.týždeň

Korán v popole

.arne H. Fjeldstad .časopis .náboženstvo 25.04.2011

V poslednom období sa stretávame so správami o pálení Koránu. Podľa mediálnej pozornosti venovanej tomuto činu by bežný konzument správ asi nepredpokladal, že prvé zaznamenané pálenie posvätnej knihy islamu sa neodohralo na Floride – a nespáchal ho kresťan.

.týždeňO kultúre verejných dôverností
.hana Lasicová .časopis .náboženstvo 04.04.2011

Nedávno som sa dostala do zaujímavej situácie, keď som bola v mojej firme v rámci série školení vyzvaná, aby som vystúpila pred skupinu kolegov a zdôverila sa im s pocitmi a myšlienkami, ktoré ma kvária v pracovnom prostredí.

.týždeň

Časopis Miriam je už alternatívou

.eva Čobejová .časopis .náboženstvo 12.03.2011

Alena Ješková je šéfredaktorkou kresťanského časopisu Miriam, ktorý je určený „pre ženu s otvoreným srdcom“. Miriam vznikla v roku 2004, vychádza štyrikrát do roka a jej redaktorky pracujú zadarmo.

.týždeň

Kresťanský lifestyle. Existuje?

.eva Čobejová .časopis .náboženstvo 12.03.2011

Ponuka lifestylových časopisov a kníh je vcelku bohatá. Ale ak ste veriaci človek, môžete mať problém.

.týždeň

Z nebeského okna

.imrich Gazda .časopis .náboženstvo 30.01.2011

Zástup skandujúci počas pohrebu Jána Pavla II. dnes už povestné heslo „Santo subito!“ (Ihneď svätý!) sa dočkal. Dňa 1. mája pápež Benedikt XVI. vyhlási svojho predchodcu za blahoslaveného.

.týždeň

Betlehemská menšina

.jana Shemesh .časopis .náboženstvo 12.12.2010

Nadia nedávno pozerala v televízii reportáž, ako teroristi zmasakrovali kresťanov v jednom z bagdadských kostolov, a dostala strach. Čo keď sa to stane aj v Betleheme? Odvtedy v kostole nebola. Predtým chodila každú nedeľu a vo sviatok. Ani nevie, či pôjde na tradičnú polnočnú.

.týždeň

Chcem ťa zabiť

.jaroslav Daniška .časopis .náboženstvo 21.11.2010

Bol pondelok 8. novembra. Dvaja muži oblečení vo vojenských uniformách zastavovali vo východnej provincii štátu Demokratická republika Kongo motocyklistov.

.týždeň

Hriešni svätci

.michael D. Guinan .časopis .náboženstvo 31.10.2010

S tým zvláštnym hodnotením svätcov sa stretávame skoro stále. „Nikdy nebudem svätá!“ nástojila raz jedna žena pri rozhovore so svojím farárom a vysvetľovala, ako stráca trpezlivosť s dcérami, so svokrovcami, so susedmi. „Nie, určite nebudem svätá!“