Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.európa
.týždeň

Dovolenka

.martin Leidenfrost .časopis .európa 31.01.2010

Teraz, keď sa môj rok v Bruseli chýli ku koncu, začínam pociťovať prvý náznak smútku. Prekvapuje ma to, veď o vílach a škriatkoch eurobubliny som dokázal napísať tak málo dobrého.

.týždeň

Stredná Európa Luboša Palatu

.luboš Palata .časopis .európa 31.01.2010

Podarilo sa mi naštvať Václava Klausa. Po dlhých rokoch natoľko, že nepoveril nijakých svojich tajomníkov a tlačových hovorcov, ale sám sadol a napísal.

.týždeň

Stredná európa Luboša Palatu

.luboš Palata .časopis .európa 24.01.2010

Na česko-poľskom pohraničí, na Tešínsku, ktosi ničí dvojjazyčné názvy dedín, miest a ulíc, ktoré sa tam nedávno objavili. Človek by to označil za hlúposť, detinské vystrájanie, a presne tak to vníma aj polícia, ktorá to rieši ako banálne priestupky, čo v našich krajinách znamená, že nerieši nič. Lenže zopár desiatok tisícov tešínskych Poliakov, posledná menšina, ktorá sa v Česku po vyvraždení Židov Nemcami a vyhnaní Nemcov Čechmi udržala, sa na to díva inak. Patrilo by sa k poľskej menšine dodať cudzie slovo autochtónna, teda pôvodná, taká, ktorá sa nedá označiť za prisťahovaleckú.

.týždeň

Islam nás rozdeľuje

.jaroslav Daniška .časopis .európa 24.01.2010

Trikrát z predvolebnej Británie: o nefunkčnom spolužití s moslimami, o vyšetrovaní vojny v Iraku a o nových konzervatívnych témach.

.týždeň

Brusel Martina Leidenfrosta

.martin Leidenfrost .časopis .európa 24.01.2010

Môj jediný bruselský priateľ, poľský úradník Jacek, je medzi eurokratmi hrozne nešťastný. Tak som mu predložilnápad, aby sa nechal najať Kaddáfím. Nápad to bol lukratívny, Kaddáfí investoval značné prostriedky do zjednotenia Afriky, navyše uplynul práve rok, čo bol prezidentom “Africkej únie“. Až 53 členských štátov, 800 miliónov obyvateľov – Kaddáfí isto potrebuje konzultantov z Bruselu.

.týždeň

Tri krát Európa

.martin Hanus .časopis .európa 18.01.2010

Trikrát zo zasneženého Nemecka: o kresťanských demokratoch, ktorí už príliš nechcú byť kresťanskými demokratmi, o Zelených, ktorí oslávili 30 rokov a na záver o kráse snehu.

.týždeň

Priekopa

.časopis .európa 18.01.2010

Pripúšťam, že môj informátor nebol veľmi dôveryhodný. Vladimír Pasutin bol východoeurópsky podnikateľ.

.týždeň

Stredná európa Luboša Palatu

.luboš Palata .časopis .európa 17.01.2010

Po dvadsiatich rokoch od novembra 1989 som vlastne už taký dinosaurus. Najmä v tých našich novinách, kde vekový priemer nie je vyšší ako tridsať.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 9
  • 10
  • 11
  • 11. stránka z 11