Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

.ekonómovia o kríze
.týždeň

Ján Tóth: Už nie globálna, ale eurokríza

.ján Tóth .časopis .ekonómovia o kríze 15.01.2012

Na začiatku roka sa zvykne obzrieť dozadu a sumarizovať. V médiách sa šíri všeobecná skepsa s ohľadom na súčasnosť a vývoj do budúcnosti. Minulý rok Slovensko dosiahlo nezanedbateľný rast 3 percentá, ekonomika vytvorila 32-tisíc nových pracovných miest.

.týždeň

Juraj Karpiš: ECB spustila tlačiarne

.juraj Karpiš .časopis .ekonómovia o kríze 08.01.2012

Európska centrálna banka uskutočnila v druhej polovici decembra objemom neobmedzený tender na trojročné úvery. Až 523 komerčných bánk si od centrálnej banky za úrok 1 percento požičalo spolu 489 miliárd eur. Zastavia nové eurá dlhovú krízu v Únii?

.týždeň

Dalibor Roháč: Ďalšie sklamanie

.dalibor Roháč .časopis .ekonómovia o kríze 18.12.2011

Cameronovo „nie“ dohode, ktorá vznikla na poslednom summite, bolo oprávnené, bez ohľadu na podráždenosť, ktorú vyvolalo medzi jeho európskymi kolegami. Predseda vlády Spojeného kráľovstva sa totiž ešte stále zodpovedá predovšetkým britským voličom, a nie Nicolasovi Sarkozymu či Angele Merkelovej. A to európskym politickým elitám nedochádza.

.týždeň

Juraj Karpiš: Pakt stability a trestu

.juraj Karpiš .časopis .ekonómovia o kríze 10.12.2011

„Som si istý, že euro nás dotlačí k zavedeniu nových nástrojov hospodárskej politiky. Zatiaľ je ich zavedenie politicky nepriechodné. No jedného dňa príde kríza a tieto nové nástroje budú prijaté.” Takto prorocky predpovedal budúci vývoj v decembri 2001 Romano Prodi, vtedajší predseda Európskej komisie.

.týždeň

Mýty o eure

.ján Tóth .časopis .ekonómovia o kríze 03.12.2011

V diskusii o eure už dlhodobo cítiť viaceré zjednodušenia. Zhodou okolností – a možno preto, že to vyhovuje politikom – sa zdá, že viaceré z povrchnejších argumentov sa týkajú príliš ružového vykresľovania jednotnej meny.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 4. stránka z 4