Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nezdravé môže byť stravovanie, nie jedlo

.časopis .fenomén

Rozhovor s Jozefom Kerekrétym, audítorom v potravinárstve.

Rozhovor s Jozefom Kerekrétym, audítorom v potravinárstve.

.vo verejnosti sa často vyskytujú názory, že jedlo z reťazca McDonald´s je menej kvalitné ako v iných reštauráciách. Aký je váš názor?

McDonald´s sa snaží poskytnúť prijateľné, pomerne čerstvé a výživné jedlo v krátkom čase. Je to určite dobrý štandard. Keby som to mal porovnať so všelijakými bufetmi, radšej pôjdem do McDonaldu a určite si ho v neznámom prostredí zvolím radšej ako nejakú neznámu firmu. Obyčajne sa tam nesklamem. Ich systém kvality zaručuje, že za svoje peniaze dostávate primeranú hodnotu.

.ale o produktoch z McDonaldu sa hovorí, že je to najmä nezdravé jedlo...
McDonald´s priznáva, že niektoré jeho produkty obsahujú viac tukov, cukru alebo soli. Ale podľa mňa je pojem „nezdravé potraviny“ nesprávny. Môže byť len zdravá alebo nezdravá výživa, ale jedlo samo nie je nezdravé. Každá jednostrannosť, teda aj stravovanie výlučne  v McDonalde, je nezdravá.

.v zahraničí ľudia zažalovali McDonald´s za to, že im spôsobil obezitu...
Otráviť sa dá aj s vodou, a pritom je pre život veľmi dôležitá. Ak si dám tri hamburgery, nemôžem obviňovať McDonald´s – zodpovednosť je na človeku.

.zmenil McDonald´s svojím príchodom na Slovensko alebo minimálne do Bratislavy, kde prevádzkuje 10 reštaurácií, spôsob nášho stravovania?
Stravovanie sa síce zmenilo, ale bolo to skôr vplyvom nedostatku času. McDonald´s len reagoval na potrebu ľudí dostať v rýchlom čase a v čistom prostredí relatívne kvalitné jedlo. My dnes často jeme počas chôdze a aj preto tu vznikli bagetérie či kaviarne, z ktorých si môžete kávu zobrať so sebou. V posledných rokoch jeme v reštauráciách a bufetoch viac ako v minulosti, zvýšil sa podiel stravy, ktorú si človek kúpi už ako hotový pokrm.

.týka sa to aj obrovskej ponuky v hypermarketoch?

To, čo dostanete kúpiť v hypermarkete, to, čo ponúka potravinársky priemysel, doma nikdy nevyrobíte. A je to prirodzený proces – menej ľudí sa zaoberá prípravou stravy a viac ľudí sa zaoberá výrobou áut.

.tg
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite