Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň získal 10 svetových cien

.štefan Hríb .časopis .médiá

S radosťou oznamujeme, že zo svetovej fotožurnalistickej súťaže The Best of Photojournalism si .týždeň aj tento rok odniesol ocenenia za obrazové editovanie časopisu.

Niekedy sa zdá, že na malom Slovensku sa nedajú robiť veľké veci. Že tu na to chýbajú ľudia, zdroje a celkové podmienky. Ale nie je to pravda. Veľkosť krajiny nerozhoduje, ak sa stretnú talent, pracovitosť a zmysel pre kvalitu.
Dôkaz? .týždeň v osobách nášho kreatívneho riaditeľa Róberta Csereho a obrazovej redaktorky Vladimíry Pčolovej získal minulý týždeň 10 zo 46 udelených cien na prestížnej svetovej súťaži The Best of Photojournalism. .týždeň tým skončil na druhom mieste v počte získaných ocenení za časopisom National Geographic (23 cien). Ďalšími ocenenými sa stali Sports Illustrated s piatimi
a The Seattle Times so štyrmi cenami. Týždenníku Newsweek porota udelila dve ocenenia, St. Petersburg Times a Mother Jones si odniesli po jednej cene.
Súťažilo sa v ôsmich kategóriách. Prvé a tretie miesto v kategórii Profil osobnosti alebo životný príbeh získala editorská dvojica časopisu .týždeň s fotografiami Andreja Bána a Matúša Zajaca. Róbert Csere a Vladimíra Pčolová obsadili v tejto kategórii aj zostávajúce druhé miesto a spolu s fotografiami Alana Hyžu a Borisa Németha získali navyše aj dve čestné ceny. Ďalších päť čestných cien získali obrazoví editori týždenníka za titulnú stranu časopisu, za otváracie strany článkov a za tematické prílohy s úvodnými ilustráciami Natálie Ložekovej.
Prémiovú kategóriu Obrazový editor roka vyhrala editorka časopisu National Geographic Kathy Moranová. Vystriedala tak kreatívneho riaditeľa týždenníka .týždeň, ktorý získal túto prestížnu cenu v predchádzajúcich ročníkoch súťaže dva razy po sebe.
Súťaž The Best of Photojournalism organizuje každoročne americká National Press Photographers Association, najväčšie fotožurnalistické združenie na svete. Ceny sa udeľujú v štyroch sekciách súťaže: za televíznu a internetovú obrazovú žurnalistiku, za fotografie a za obrazové editovanie časopisov a denníkov. The Best of Photojournalism sa považuje spolu s World Press Photo a Pictures of the Year International za najprestížnejšiu svetovú fotožurnalistickú súťaž (pritom aj z tohtoročného Pictures of the Year International si .týždeň odniesol prvé miesto za obrazové editovanie, keď zvíťazil v kategórii Spravodajský príbeh pred americkým týždenníkom Time).
Súťaže a ceny z nich nie sú, samozrejme, pre .týždeň rozhodujúce. Ale niečo vypovedajú, najmä ak sú svetové a opakujú sa. Poviem to takto – som hrdý na ľudí, ktorí tvoria tento časopis.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite