Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.týždeň zvíťazil na Pictures of the Year

.štefan Hríb .časopis .médiá

Robiť kvalitný časopis je v slovenských podmienkach náročné. Robiť v našich podmienkach týždenník, ktorý sa presadí aj v medzinárodnom meradle, si vyžaduje tím tvorivých ľudí, veľkú výdrž a dlhoročnú prácu na spoločnej vízii. Ale robiť na Slovensku časopis, ktorý opakovane porazí Time či National Geographic, je čosi ako zázrak.

S potešením vám oznamujem, že zázraky sa dejú. Z prestížnej svetovej fotožurnalistickej súťaže Pictures of the Year International si .týždeň aj tento rok odniesol prvé miesto za obrazové editovanie časopisu. Náš kreatívny riaditeľ Róbert Csere a obrazová redaktorka Vladimíra Pčolová zvíťazili v kategórii Spravodajstvo (s fotografickým príbehom o zemetrasení na Haiti). Umiestnili sme sa tak pred americkým týždenníkom Time, ktorý získal druhé miesto za spravodajský príbeh z vojny v Afganistane a tretiu priečku za aktuality o haitskej katastrofe.
Prvé priečky v ďalších kategóriách Reportáž, Hlavná téma a Séria článkov obsadil časopis National Geographic, víťazmi ostatných dvoch kategórií Portfólio a Najlepšie použitie fotografie sa stali Time a moskovský týždenník Russkij reporter.
Pictures of the Year International nie je hocijaká súťaž. Je to v skutočnosti najstaršia fotožurnalistická súťaž na svete. Tento rok sa konal jej 68. ročník, organizovaný najstaršou žurnalistickou školou Missouri School of Journalism. Pictures of the Year International sa spolu s World Press Photo a The Best of Photojournalism považuje za najprestížnejšiu svetovú fotožurnalistickú súťaž.
.týždeň sa súťaže zúčastnil štvrtýkrát. Pred tromi rokmi sme bodovali čestnou cenou, pred dvoma rokmi druhým miestom, pred rokom prvým miestom a čestnou cenou. Tohtoročnou prvým miestom .týždeň potvrdil svoje miesto medzi najlepšie obrazovo editovanými časopismi sveta. Galériu s víťaznou prácou časopisu .týždeň nájdete na linku stránky súťaže http://www.poyi.org/68/29/ .
Toto mimoriadne ocenenie je pre nás v redakcii veľkým potešením. Ale je najmä naším obnoveným záväzkom – .týždeň sa už nemôže pomeriavať lokálnou kvalitou.  Po dvoch prvých miestach sme stratili výhovorku malého Slovenska.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite