Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

New York Petra Breinera

.peter Breiner .časopis .osobnosti

Myslím, že nehrozí, aby o nasledujúcej kultúrnej udalosti v New Yorku písali nejakí slovenskí žurnalisti, tak to urobím sám. Keďže ide o zjavný konflikt záujmov, obmedzím sa na výpočet faktov, aj keď vzhľadom na úroveň spoločenskej morálky na Slovensku konflikt záujmov patrí medzi zločiny rovnakej kategórie ako trebárs jedenie ryby nožom.

Slovensko-americké trio Triango začalo včera svoje týždenné turné po newyorských koncertných sálach a kluboch. Rozbeh bol pomalý. Pred koncertom v Players Theatre v Greenwich Village sa škaredo rozpršalo, čo zapríčinilo, že obecenstvo bolo zdecimované a koncert sa niesol takpovediac v rodinno-priateľskej atmosfére. Zahrali sme si dobre a môj tréner z posilňovne Equinox, ktorý si nás tiež prišiel vypočuť, sa výborne bavil.

Dnes sa počasie umúdrilo a hneď to bolo aj poznať. Nová sála vo Vilcek Foundation bola plná, dokonca sa aj stálo, aj keď nie úplne od začiatku, lebo bola porucha v metre. Skvelý Steinway, prajné publikum, po koncerte recepcia a dokonca nás počas koncertu portrétovala pani maliarka, ktorá kreslí do New York Times. Ako prekvapenie dokvitol aj violončelista a organizátor Jožo Lupták, ktorý sa zastavil na ceste do Colorada. Išli sme na pivo.

Ak počasie vydrží, bude všetko v poriadku, lebo tri z nasledujúcich štyroch koncertov sú už vypredané, aj keď kvôli objektivite treba priznať, že sa v publiku vyskytujú aj členovia mojich futbalových tímov a dnes priletela z Toronta moja dcéra.

Priaznivý priebeh turné zatiaľ nenarušila ani borelióza jedného z členov, kontrolovaná antibiotikami, čo zrejme pokrýva aj prípadnú nákazu prasacou chrípkou. Turné trvá do stredy, keď budeme hrať vo fajnovom klube Le Poisson Rouge spolu s pomerne známou skupinkou The Klezmatics. Treba len dúfať, že udalosť budú pokrývať aj tunajšie médiá, lebo ja už o tom písať nebudem, raz stačilo.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite