Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Voľby v Nemecku menia vládu. Socialisti po prepade končia, Merkelovej CDU-CSU zrejme vytvorí koalíciu s liberálnou FPD a Zelenými. A hoci krajná AfD narástla, nemecký volič utečencov zvládol.  Štefan Hríb

Koniec učiteľského štrajku

.martin Mojžiš .časopis .týždeň doma

Vyhlásenie ostrého štrajku učiteľov 25. januára 2016 vyvolalo vlnu emócií. Jeho prerušenie, obnovenie a nakoniec ukončenie vyvolávalo emócií čoraz menej. Prestali nás učitelia zaujímať?

Koniec učiteľského štrajku ILUSTRÁCIA NATÁLIA LOŽEKOVÁ/NATALIALOZEKOVA.SK

ak porovnáme počty štrajkujúcich učiteľov zo začiatku a konca štrajku, môžeme otázku položiť ešte ostrejšie: Prestali učitelia zaujímať aj učiteľov? Pretože ak sa v januári a februári počas troch týždňov zúčastnilo na štrajku približne 15 000 učiteľov, no v septembri a októbri počas štrnástich vyučovacích hodín (v priebehu piatich dní) už len okolo 2 500 učiteľov, tak to zrejme vypovedá aj o nezanedbateľnom poklese záujmu zo strany samotných učiteľov.

Takže, ako to vlastne je? Sú výsledkom štrajku iba znovu raz nesplnené požiadavky a zvýšená apatia nielen vo verejnosti, ale aj vo vlastných radoch? Inými slovami, skončil sa štrajk úplným neúspechom?

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

prihlásiť predplatiť

.diskusia
.neprehliadnite