Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Eurovízia posúva

.pavol Hubinák .časopis .kultúra

Hneď, ako sa objavil na obrazovke, začal Rus Sergey Lazarev predvádzať dokonalú prácu dentistov. Snaha zaujať, možno i spevom, sa mu nedala uprieť, lenže boj so svetelnou šou vyhrať nemohol.

Do troch minút sa podarilo vtesnať všetky výdobytky techniky. Spevák synchronizoval svoje telo s obrovskou obrazovkou a hneď, ako sa mu to podarilo, pridali sa tanečníci. Začalo sa synchronizovať ozaj vo veľkom – s tanečníkmi, obrazovkou, hudbou, publikom, skrátka, so všetkým, čo bolo po ruke. Krátko po tom, ako bola dosiahnutá celosvetová harmónia, sa obrazovka začala točiť, nakláňať, blikať. Krútiace svetlá, vybuchujúce pódium a radosť neskrývajúci kameraman, ktorý konečne mohol využiť všetky gombíky na svojej kamere.

Dokonalý zážitok. Neskôr ho ocenil aj predseda zahraničného výboru Štátnej Dumy Alexej Puškov a rozhorčil sa nad opätovným druhým miestom ruského zástupcu v Eurovízii.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite