Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Veľkonočné spomienky na Svätú zem

.christoph Schönborn .časopis .osobnosti

Nezabudnuteľná je tá raňajšia nálada pri Genezaretskom jazere. Možno som ju vtedy, počas veľkonočného obdobia, preto pociťoval tak silno,lebo mi pripomínala jednu pasáž z evanjelia

„Keď sa už rozodnilo, stál Ježiš na brehu; ale učeníci nevedeli, že je to Ježiš. A Ježiš sa ich opýtal: ‚Deti, máte niečo na jedenie?‘ Odpovedali mu: ‚Nemáme.‘ On im povedal: ‚Spustite sieť z pravej strany lode a nájdete.‘ Oni spustili a pre množstvo rýb ju už nevládali vytiahnuť. Učeník, ktorého Ježiš miloval, povedal Petrovi: ‚To je Pán.‘ Len čo Šimon Peter počul, že je to Pán, pripásal si šaty – bol totiž nahý – a skočil do mora. Ostatní učeníci prišli na lodi, lebo neboli ďaleko od brehu, len asi dvesto lakťov a sieť s rybami ťahali za sebou. Keď vystúpili na breh, videli rozloženú pahrebu a na nej položenú rybu a chlieb. Ježiš im povedal: ‚Doneste z rýb, čo ste teraz chytili!

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite