Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Inšpiratívny odkaz

.ján Tóth .časopis .týždeň v ekonomike

Martin Filko, môj nasledovník na Inštitúte finančnej politiky na Ministerstve financií SR, tragicky zahynul vo veľmi mladom veku. Napriek tomu zanechal nezmazateľnú stopu.

Prvýkrát som ho zaregistroval ešte pred deviatimi rokmi ako jedného zo spoluautorov blogov o zúfalo nekvalitnom vzdelávaní na Ekonomickej univerzite. Jeho štýl bol veľmi osviežujúci, presne taký, aký som zažil v americkom akademickom prostredí. K veci, so zápalom hľadať pravdu, bez zbytočnej politickej korektnosti. Ako „starší” analytici sme vtedy s takými ľudmi nechceli strácať čas. Boli príliš mimo. Martin si však tú diskusiu odmakal.

Neskôr sme sa stretli, keď už bol poradcom ministra Počiatka a neskôr Kažimíra. Martin bol ideolo-gicky vyhranený ako poctivý ľavičiar. V prvom kole ho nezaujímala len efektivita, ale aj rovnosť. Hlavnú špecializáciu mal v ekonómii zdravotníctva. Spolu s INEKO sa mu podarilo ušetriť veľa peňazí cez referencovanie liekov.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite