Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Treba

.časopis .lifestyle

TREBA SI VYBRAŤ
A ÍSŤ DO DIVADLA

V rozhovore pre rubriku Sedem cností a nerestí nám divadelný režisér Eduard Kudláč prezradil, že v Mestskom divadle Žilina už začínajú skúšať novú hru. Inscenácia Idomeneus nemeckého autora Rolanda Schimmelpfenniga je po Nevine v SND pre neho ďalšia veľká výzva. Prečo? „Text hry je zaujímavý témou i formálne. Nie sú v nej postavy tak, ako to poznáme. Nie sme svedkami žiadnych situácii, ale verbalizovaného príbehu.“ Hra bude mať premiéru 19. marca. Ak by ste sa chceli vybrať do mestského divadla v Žiline už tento týždeň, tak máte naozaj bohatý výber: v utorok Zločin a trest, v stredu Ilúzie, vo štvrtok Besi I. Všetko v réžii Eduarda Kudláča.
www.divadlozilina.eu

TREBA VIDIEŤ
SVETOVÚ PREMIÉRU

V rámci sezóny svetových premiér súčasných slovenských diel v SND môžete ísť v stredu (a potom ešte párkrát do konca roka 21. 4. , 29. 5., 18. 9. a 15. 11.) na balet Životy svetiel mladej slovenskej choreografky a režisérky Natálie Horečnej a skladateľa Petra Breinera inšpirovaného slovenskou ľudovou kultúrou. Orchestrálna suita Slovenské tance, s podtitulom Pochabé i smutné, čerpajúca podnety zo šestnástich ľudových piesní prevažne z východného Slovenska sa zhmotnila do tanečnej reči v podaní sólistov a zboru Baletu SND. Spoluúčinkuje orchester SND pod dirigentskou taktovkou autora hudby Petra Breinera. Kostýmy pre toto predstavenie robila textilná výtvarníčka Lea Fekete, svetelný dizajn Mario Ilsanker.
www.snd.sk

TREBA REPREZENTOVAŤ
SLOVENSKÚ MÓDU V LONDÝNE

Vo štvrtok sa už v Londýne začal Týždeň módy a tentoraz to bude aj za účasti Slovenska. V rámci týždňa sa uskutoční aj jedno z podujatí otvorených aj pre verejnosť International Fashion Showcase, ktoré predstavuje sľubných návrhárov z 24 krajín. Západné krídlo Somerset House sa zmení na imaginárne územie, kde tvorcovia predvedú svoje predstavy na tohtoročnú tému: Módne utópie. Slovenskí dizajnéri spojení témou Fashion Source Code Andrea Pojezdálová, Barbora Kubíčková, Maroš Baran a Petra Kubíková predstavia re-adaptáciu našich remeselných tradícií, ktorými môžeme prispieť ku globálnej budúcnosti.

 

Celý článok si môžete prečítať, ak si kúpite Digital predplatné .týždňa. Ponúkame už aj možnosť kúpiť si spoločný prístup na .týždeň a Denník N.

predplatiť

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.časopis
.diskusia
.neprehliadnite