Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Cestovanie len na vlastnú päsť

.časopis .téma

    Už 10 rokov cestujeme po Afrike. Doteraz sme nevyužili služby cestovnej kancelárie, ušetrené peniaze sme radšej venovali na bezprostredné spoznávanie krajiny.

    Turista spoliehajúci sa na luxusné hotely, prenajaté džípy a klimatizované autobusy nemá šancu zoznámiť sa so skutočným životom ľudí. Naháňanie sa za atrakciami a napĺňanie nalinkovaného programu je na míle vzdialené africkej, ale aj našej mentalite.
Oveľa väčší zmysel pre nás má tlačiť sa s 30 miestnymi v 15-miestnej dodávke, spať v drevenej chatrči a zostať na príjemnom mieste práve toľko času, koľko chceme. Nespoliehame sa na pripravené atrakcie cestoviek, aj keď majú v ponuke to najlepšie safari na svete. Atrakcie za nami prídu samy, ak sa správame rovnako ako miestni a aspoň chvíľu žijeme ich životom. A pečeného potkana v hlinenej chalupe by sme nevymenili za čerstvé ustrice a krevetové koktejly v Hiltone. Bývať ako Afričan, jesť, žiť a tancovať ako domáci – to vám žiadna šikovná delegátka z cestovky nikdy nenahradí. Cestovný ruch v Kamerune nie je natoľko rozvinutý, aby domácich naučil okrádať nás na každom kroku. Skôr naopak, sú dobrosrdeční, veselí a ak ich rešpektujete, dajú vám aj posledné. Všetko o živote v Kamerune sa napokon dozviete v našej pripravovanej knihe Slovensko perla džungle.

.marek Vadas a .eman Erdélyi


Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite