Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nabitý týždeň

.časopis .udalosti

Vybudovať socializmus si vyžaduje veľké úsilie. Dlho by o

Vybudovať socializmus si vyžaduje veľké úsilie. Dlho by o tom vedel rozprávať napríklad venezuelský prezident Hugo Chávez.
Ten musel počas uplynulého týždňa bojovať za nový poriadok na viacerých frontoch naraz. Na znárodňovacom bojisku porazil ropných gigantov, a prevzal tak pod štátnu kontrolu ťažbu čierneho zlata v údolí rieky Orinoco.

Druhú bitku Chávez vedie proti Washingtonu, ktorý sa snaží oslabiť venezuelskú spoločnosť prostredníctvom psychologickej, mediálnej, politickej a ekonomickej vojny. Na tretí úder zavelil prezident až z Moskvy, kam prišiel na oficiálnu návštevu – okrem tradičných výstrelov proti imperializmu vyzval na protiofenzívu voči vlastným občanom, ktorým sa nepáči Chávezov postup na domácom mediálnom fronte. S tým, aby to venezuelský líder všetko zvládol, mu azda pomôže  ruský prezident Vladimír Putin. Spoločne už prediskutovali otázky ekonomickej spolupráce a nákupu ruských zbraní. Vodca „bolívarovskej revolúcie“ ešte ide do Bieloruska a Iránu, kde tiež majú pre podobnú rétoriku pochopenie. Boj nemôže ustať,  ale nemal by si Chávez predsa len oddýchnuť?
.tg
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite