Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Richard Kališ
.richard Kališ
Baví ho ekonómia, pretože jej laboratóriom je spoločnosť. Páči sa mu, že v tejto vede nie sú mikroskopy a lakmusové papieriky, ale ľudia a ich rozhodnutia. Do .týždňa prišiel počas doktorandúry z Ekonomickej Univerzity. Fascinuje ho matematika a elegantná forma modelov. Pohráva sa s programovaním a potrpí si na číslach. Ak práve niečo nepočíta, ocení dobrú knihu alebo film. Historické alebo utopické predlohy si cení dvojnásobne. Na šport si nepotrpí, obzvlášť nerozumie futbalu. Keď už sa donúti k pohybu, je to najmä príroda alebo mestský bicykel. Kávu musí.
.posledné
Tri dôvody pre sklamanie zo zrušenia inštitútu
3:54

Tri dôvody pre sklamanie zo zrušenia inštitútu

.daniel Klembara .richard Kališ .slovensko 03.01.2018

Redaktor .týždňa Richad Kališ reaguje na rozporuplné zrušenie Inštitútu vzdelávacej politiky, čo sa javí ako krok späť v rezorte, ktorý potrebuje niekoľko skokov napred. K situácii sa vyjadrili aj Martin Poliačik a Fedor Blaščák z Progresívneho Slovenska.

My chceme Plavčana

My chceme Plavčana

.richard Kališ .názory 03.01.2018

No dobre, to by nebola veľká výhra, ale rozhodnutie Lubyovej zrušiť Inštitút vzdelávacej politiky v čase, keď iné ministerstvá razia presne opačnú cestu, je hlúpe.

Rakúsky plat na konci storočia

Rakúsky plat na konci storočia

.richard Kališ .témy 10.12.2017

To, čo nám priniesla prvá veľká zahraničná investícia v bratislavskom Volkswagene alebo v žilinskej Kii, neplatí pre tú poslednú v Nitre. Historicky nízka nezamestnanosť sa neprejavuje v raste miezd. Vyhovuje ešte našej ekonomike model založený na lacnej práci a veľkých zahraničných investíciách?

Peter Kažimír: Zrkadlá mám rozvešané dobre

Peter Kažimír: Zrkadlá mám rozvešané dobre

.štefan Hríb .richard Kališ .michal Magušin .rozhovory 10.12.2017

Prečo je náš štátny rozpočet v deficite, aj keď sa krajine hospodársky darí? Čo by mala strana Smer urobiť s klesajúcou podporou a prečo sa sťažuje na ostrakizáciu a intelektuálny rasizmus? Minister financií a podpredseda strany Smeru Peter Kažimír.

V očiach Bruselu si dôveru zatiaľ nezaslúžime

V očiach Bruselu si dôveru zatiaľ nezaslúžime

.richard Kališ .názory 07.12.2017

Strata nádeje pre Slovensko na liekovú agentúru a na post šéfa Euroskupiny by mala trápiť skôr Úniu ako nás. No nie preto, že by Brusel prišiel o nenahraditeľnú kvalitu kandidátov.

Automatizácii sa nevyhneme

Automatizácii sa nevyhneme

.richard Kališ .rozhovory 02.12.2017

Peter Horník a Ľubomír Fogaš založili prvú spoločnosť v oblasti fulfilmentu na Slovensku. Pod jednou strechou riešia distribúciu rôznych tovarov – skladujú, balia aj doručujú. Ako sa takýto segment dostal na Slovensko, ako naň reaguje slovenský zákazník, a akú rolu zohrá v budúcnosti automatizácia?

Aj Peter Žiga je les!

Aj Peter Žiga je les!

.richard Kališ .názory 27.11.2017

Nie, tento komentár nebude o niekdajšom ministrovi životného prostredia Petrovi Žigovi. Šéfovi ochranárov, spolumajiteľovi jednej z najväčších spoločností obchodujúcich s drevom.

My sme les. Kto sú oni?

My sme les. Kto sú oni?

.richard Kališ .spoločnosť 25.11.2017

Na jednej strane stojí šesťdesiattisícová iniciatíva My sme les, ocenenie Biela vrana pre ekológa a letecké zábery tatranských dolín. Na druhej dlhoročná práca lesníkov, ktorí nevidia žiadnu veľkú katastrofu. Čo sa to deje v slovenských lesoch?

Prežili sme zatvorené obchody

Prežili sme zatvorené obchody

.richard Kališ .názory 18.11.2017

Je sobota, osemnásteho novembra. Pri pohľade z okna vidím polomŕtve podvyživené postavy z posledných síl sa presúvajúce k vytúženému cieľu.

Paradise Papers: Cesta do raja účtovníkmi dláždená

Paradise Papers: Cesta do raja účtovníkmi dláždená

.richard Kališ .názory 12.11.2017

Milióny dokumentov, mená tisícok fyzických aj právnických osôb, stovky celebrít a jedna anglická kráľovná. To je zatiaľ bilancia Paradise Papers.

  • 1
  • 2
  • 2. stránka z 3
  • 3