Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Štátnu VšZP povedie Ľubica Hlinková

.tasr .zdravotníctvo

V stredu o tom informoval minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Štátnu VšZP povedie Ľubica Hlinková SITA/Jana Birošová

hlinková zároveň potvrdila, že sa chce prihlásiť aj do výberového konania.

Novými členmi predstavenstva sa stali aj Vincent Rechtorík a Branislav Hološ. „Všetci traja boli zvolení najmä z dôvodu vysokej odbornej erudície, dlhoročných skúseností, ktoré majú nielen v oblasti vedenia poisťovní, ale aj v legislatívnych úkonoch. To dáva istotu, že na dobu určitú môžeme mať istotu, že VšZP bude v dobrých rukách,“ skonštatoval Palkovič s tým, že jeho rozhodnutie o novom vedení bolo čisto odborné.

Nové vedenie VšZP podľa neho nadviaže na prácu predchádzajúceho, a to vrátane opatrení, ktoré majú pomôcť zvrátiť dlh zdravotnej poisťovne. "Naše prvé kroky budú smerovať k tomu, aby sme zastabilizovali ekonomiku tejto inštitúcie, urobíme si kompletný audit zmlúv a podľa toho sa posunieme v ďalších krokoch," ozrejmila Hlinková.

Zároveň potvrdila, že sa bude o funkciu uchádzať aj v riadnom výberovom konaní. „Mám v úmysle sa na ňom zúčastniť a nové vedenie si vyberie nový minister alebo ministerka,“ skonštatovala. Odmietla, že by bola v konflikte záujmov pre žaloby medzi ňou a VšZP v súvislosti s nevyplatením odmien v minulosti. 

Hlinková už v minulosti na čele štátnej poisťovne, ktorá je najväčšia na trhu, stála. V marci 2020 ju odvolal vtedajší šéf rezortu Marek Krajčí. V máji 2020 ju nahradil Richard Strapko, ktorého v lete tohto roka odvolal Palkovič. Nebol spokojný s tým, ako štátna poisťovňa, ktorá má stratu desiatky miliónov eur, pristúpila k plánu úsporných opatrení.

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite