Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Slovenská lekárska komora čelí zásadným sporom, jej prezidenta chcú odvolať

.sita .zdravotníctvo

Podľa Pavla Oravca poukázal vykonaný audit na vážne nedostatky v činnosti SLK.

Slovenská lekárska komora čelí zásadným sporom, jej prezidenta chcú odvolať SITA/Diana Černáková

slovenská lekárska komora (SLK) čelí vážnym problémom. Ako na tlačovej besede uviedol jej prezident Pavel Oravec, vo vedení komory sú zásadné spory, ktoré zrejme budú viesť k jeho odvolaniu. Malo by sa tak stať na mimoriadnom sneme komory, ktorý sa má konať 6. októbra. Tento snem sa pritom uskutoční len pár hodín pred konaním riadneho snemu komory.

Dôvodom sporov je podľa Oravca vykonaný audit, ktorý poukázal na vážne nedostatky v činnosti SLK. „Väčšina fakty ignoruje, vznikli nečakane osobné, ostré a miestami až vulgárne situácie," povedal. 

Výsledky auditu podľa prezidenta SLK nemožno ignorovať, keďže komora musí podľa neho fungovať zákonne a transparentne. Ide o problémy s postupom pri registrácii, neporiadok v dátach o lekároch či problémy s ochranou osobných údajov o lekároch. Členovia SLK sa Oravcovi podľa jeho slov vyhrážali žalobami, aj hrozbou trestného oznámenia. V súčasnosti je kvôli sporom zablokovaná činnosť vedenia SLK.

Prezident SLK odvolal celé predstavenstvo akciovej spoločnosti Lekár. Tú SLK založila pôvodne na podnikanie, neskôr sa z nej stal nástroj na organizovanie vzdelávania lekárov. „Funguje ako uzavretý, súkromný spolok, odmieta poskytovať informácie," zdôvodnil Oravec svoj krok.

Ak si predplatíte digitálne predplatné alebo tlačený .týždeň na ďalší rok, pomôžete nám prežiť a robiť to, čo vieme. Vopred ďakujeme.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite