Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Bojí sa pani ministerka oponentov?

.žIJEMVEDU.SK .veda

Platforma ŽIJEMVEDU.SK sa rozhodla reagovať na niektoré zavádzajúce a klamlivé vyjadrenia ministerky školstva, pani Martiny Lubyovej, v dnešnej relácii V politike na TA3.

Bojí sa pani ministerka oponentov? Diana Černáková/SITA

ohradzujeme sa voči hrám pani ministerky, ktorá sa snaží svojimi vyjadreniami odpútať pozornosť od kauzy eurofondov, na ktorú aj naša platforma poukazovala v lete 2017 a ktorá mala výrazný vplyv na vznik našej iniciatívy Nie je nám to ukradnuté!. Chceme pripomenúť a zdôrazdniť, že v tejto kauze malo byť pochybným spôsobom rozdelených 600 miliónov eur, pôvodne určených na podporu výskumu. Po medializovaní kauzy bola pani Lubyová menovaná za ministerku práve preto, aby napravila napáchané škody. Za 7 mesiacov však v danej situácii nedošlo k žiadnemu posunu.

Obvineniam pani ministerky, že ŽIJEMVEDU.SK nie je ochotná podieľať sa na konštruktívnej diskusii, absolútne nerozumieme.

Na našu prvú výzvu k diskusii po škandále s eurofondmi v lete 2017 doteraz nereagovali.

Na otvorený list (ktorý má doteraz vyše 1 200 signatárov) nereagovali priamo, len cez médiá, kde ministerstvo naznačilo stretnutie bez akýchkoľvek ďalších bližších detailov. O spomínanom stretnutí nás nikdy nikto priamo neinformoval, nikdy nám nebolo ponúknuté, a teda sme k nemu nemohli zaujať žiadne stanovisko, či už kladné, alebo záporné.

„Prečo pani ministerka v TA3 diskutovala sama so sebou?“

Diskutovali sme s riaditeľom APVV, s pánom Pavlom Balžankom, ktorý nás, na rozdiel od ministerstva školstva, oslovil priamo s ponukou na stretnutie, ktoré aj prebehlo.

 
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.žIJEMVEDU.SK .veda
.diskusia
.neprehliadnite