Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Nová analýza WHO potvrdzuje, že neexistuje súvislosť medzi očkovaním a autizmom

.sita .veda

Výbor preskúmal 31 štúdií z viacerých krajín za obdobie 15 rokov. Ide už o štvrté rozsiahle hodnotenie po rokoch 2002, 2004 a 2012, pričom všetky dospeli k rovnakému záveru: vakcíny autizmus nespôsobujú.

Nová analýza WHO potvrdzuje, že neexistuje súvislosť medzi očkovaním a autizmom SITA/AP Photo/Eric Gay

svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vo štvrtok zverejnila novú analýzu, ktorá opätovne potvrdzuje, že medzi očkovaním a autizmom neexistuje žiadna príčinná súvislosť. WHO tak reagovala na tvrdenia šíriace sa v USA, ktoré spochybňujú dlhodobý vedecký konsenzus.

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) minulý mesiac upravilo formulácie na svojom webe spôsobom, ktorý oslabil jeho predchádzajúce jednoznačné stanovisko, že vakcíny autizmus nespôsobujú.

Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že autizmus „nie je vedľajším účinkom vakcín“. Analýza Globálneho poradného výboru pre bezpečnosť vakcín podľa neho na základe dostupných dôkazov nenašla žiadnu súvislosť medzi vakcínami a autizmom, vrátane vakcín obsahujúcich hliníkové adjuvanty či tiomersal.

Výbor preskúmal 31 štúdií z viacerých krajín za obdobie 15 rokov. Ide už o štvrté rozsiahle hodnotenie po rokoch 2002, 2004 a 2012, pričom všetky dospeli k rovnakému záveru: vakcíny autizmus nespôsobujú.

WHO pripomenula, že vakcíny môžu mať vedľajšie účinky, ktoré organizácia monitoruje, avšak autizmus medzi ne nepatrí.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite