Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Európska únia by mala zaistiť bezpečnosť svojich občanov v Afganistane

.sita .svet

Pomoc Afganistanu by mala byť efektívna, aby sa dostala do správnych rúk.

Európska únia by mala zaistiť bezpečnosť svojich občanov v Afganistane SITA/AP Photo/Rahmat Gul

európska únia (EÚ) by mala zaistiť bezpečnosť svojich občanov a ich spojencov v Afganistane a možno čo najviac pomôcť tamojšiemu obyvateľstvu. Zhodujú sa na tom slovenskí europoslanci, ktorých oslovila agentúra SITA.

Obyvatelia Afganistanu budú podľa Miriam Lexmann (KDH/EPP) potrebovať pomoc a je veľmi dôležité, aby bola zo strany EÚ poskytnutá. No sú na mieste pochybnosti o tom, nakoľko bude krajina ovládaná Talibanom a do akej miery by bola pomoc zo zahraničia adresná. Konštatuje, že je potrebné počkať na to, či sa v zemi dostane k vláde širšia koalícia politických síl, ktorá by mohla mať pozitívny vplyv na riadenie krajiny.

Lexmann upozorňuje, že ťažko predpokladať, či chce byť Taliban iný ako v minulosti. „Vraždenie príslušníkov etnickej menšiny Hazárov je v rozpore s tvrdeniami vedenia Talibanu, preto sa zjavne nedá od tohto militantného hnutia očakávať reálne dodržiavanie ľudských práv či rešpektovanie žien,“ konštatuje europoslankyňa.

 
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite