Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

V Brightone sa začala konferencia Labouristickej strany

.redakcia .svet

Hlavná britská opozičná Labouristická strana otvorila v sobotu v Brightone svoju jesennú konferenciu, ktorá sa koná v situácii, keď je tábor labouristov rozdelený podobne ako vládni konzervatívci premiéra Borisa Johnsona, informovala agentúra AP.

V Brightone sa začala konferencia Labouristickej strany Gareth Fuller/PA via AP/SITA Jeremy Corbyn počas sobotňajšej konferencie Labouristickej strany v Brightone.

vodca labouristov Jeremy Corbyn vo svojom tweete zverejnenom po začatí konferencie v mene strany napísal, že „stanovíme naše plány, ako ukončiť krízu s brexitom, spustiť zelenú priemyselnú revolúciu a zveriť bohatstvo a moc do rúk viacerých, nielen pár vyvolených“.

Agentúra AP dodala, že Corbyn svoj hlavný prejav prednesie na budúcu stredu.

Očakáva sa, že na päťdňovej konferencii sa zúčastní okolo 13 000 z celkovo 500 000 členov Labouristickej strany.

Úvod konferencie poznamenali snahy o zosadenie Corbynovho blízkeho spojenca Toma Watsona z postu podpredsedu strany, čomu zabránil až samotný Corbyn. Bývalý premiér práce Tony Blair označil pokus o Watsonovo vyšachovanie za „nedemokratický, škodlivý a politicky nebezpečný“ krok.

Úvod konferencie poznamenali snahy o zosadenie Corbynovho blízkeho spojenca Toma Watsona z postu podpredsedu strany, čomu Corbyn zabránil.Victoria Jones/PA via AP/SITAÚvod konferencie poznamenali snahy o zosadenie Corbynovho blízkeho spojenca Toma Watsona z postu podpredsedu strany, čomu Corbyn zabránil.

Watson je najmä v otázke brexitu vyznávačom názorov, ktoré hnevajú mnohých ľavicových stúpencov Corbyna; vyjadrujú však nálady umierneného krídla Labouristickej strany. Watson patrí k zástancom usporiadania druhého referenda o brexite a vyzýva labouristov, aby v každom budúcom hlasovaní viedli kampaň za to, aby Británia v EÚ zostala.

Corbyn a mnohí z jeho spojencov sa zdráhali zaujať túto pozíciu, čiastočne kvôli obavám, že by odradili labouristov, ktorí brexit podporili v referende v júni 2016, konštatovala AP.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia
.posledné
.neprehliadnite