Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Začali sa rokovania prezidentov Si Ťin-pchinga a Putina

.tasr .svet

Podľa agentúry Reuters Putin povedal čínskemu prezidentovi, že vzťahy oboch krajín sú na bezprecedentnej úrovni a zároveň ho pozval na budúci rok na návštevu do Ruska.

Začali sa rokovania prezidentov Si Ťin-pchinga a Putina SITA/Maxim Stulov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching v stredu spoločne začali rokovať v pekinskej Veľkej sále ľudu, ukazovali zábery ruských médií. Agentúra AFP uvádza, že Putin sa počas stretnutia bude snažiť zdôrazniť význam  spojenectva krajín, a to len niekoľko dní po návšteve amerického prezidenta Donalda Trumpa v Číne, píše TASR.

Si privítal Putina v Pekingu na červenom koberci, lídri si podali ruky a vojenská kapela následne zahrala hymnu oboch krajín. Podľa agentúry Reuters Putin povedal čínskemu prezidentovi, že vzťahy oboch krajín sú na bezprecedentnej úrovni a zároveň ho pozval na budúci rok na návštevu do Ruska.

Šéf Kremľa okrem toho ocenil vývoj spolupráce medzi Ruskom a Čínou. „Aj napriek nepriaznivým vonkajším faktorom naša spolupráca a hospodárska spolupráca ukazujú silný a pozitívny vývoj,“ povedal Putin podľa ruských médií. „Uprostred krízy na Blízkom východe si Rusko naďalej udržuje svoju úlohu spoľahlivého dodávateľa surovín a Čína úlohu zodpovedného spotrebiteľa,“ poznamenal Putin podľa ruskej agentúry TASS.

Po 15-minútovom uvítacom ceremoniáli obaja lídri vstúpili do Veľkej sály ľudu a zahájili spoločné rokovania.

Putinovo lietadlo pristálo v Pekingu v utorok krátko po 23.15 h miestneho času (17.15 h SELČ). Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov a TASS potvrdili, že delegácia ruského prezidenta sa skladá 39 osôb vrátane podpredsedov vlády, ministrov a vedúcich predstaviteľov ruských štátnych a súkromných spoločností pôsobiacich v Číne.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite