taiwanská vláda plánuje budúci rok minúť na obranu 3,23 percenta HDP, teda viac ako 31,1 miliardy dolárov. Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v súčasnosti tlačí na vládu ostrova, aby v tejto oblasti investovala viac prostriedkov. TASR o tom informuje podľa štvrtkovej správy agentúry AFP.
„Ide o ďalší konkrétny prejav nášho odhodlania a schopnosti chrániť národnú suverenitu a bezpečnosť, stabilitu, ako aj bezpečnosť indicko-tichomorskej oblasti a prejav našej spoločnej zodpovednosti voči svetu voči svetu a obyvateľom Taiwanu,“ povedal premiér Čuo Žung-tchaj na tlačovej konferencii.
BEZ VÁS SA NEPOHNEME
Pridajte sa do komunity predplatiteľov, ktorí pohnú Slovenskom a prečítajte si odomknutú verziu tohto článku.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.