Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

Putin priznal ekonomické problémy, Moskva sa pripravuje na zníženie vojenských výdavkov

.sita .svet

Putinove komentáre prišli po varovaniach ruského ministra hospodárskeho rozvoja Maxima Rešetnikova pred možnou recesiou.

Putin priznal ekonomické problémy, Moskva sa pripravuje na zníženie vojenských výdavkov SITA/Gavriil Grigorov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

ruský prezident Vladimir Putin oznámil svoj zámer postupne znižovať vojenské výdavky a priznal finančné problémy, ktorým Rusko čelí. Ako referuje web The Telegraph, šéf Kremľa to povedal počas ekonomického samitu v bieloruskom Minsku.

Podľa Putina sa znižovanie obranného rozpočtu začne na budúci rok a bude pokračovať počas trojročného obdobia.

Toto vyhlásenie urobil uprostred diskusií v krajinách Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) o zvýšení vojenských výdavkov na 5 % HDP. Ruský prezident vyčítal Západu, že míňa miliardy na americké zbrane, a položil rečnícku otázku: „Kto sa teda v skutočnosti pripravuje na agresiu - my alebo oni?“

Putinove komentáre prišli po varovaniach ruského ministra hospodárskeho rozvoja Maxima Rešetnikova pred možnou recesiou. Podobné hodnotenie urobila aj šéfka Ruskej centrálnej banky Elvira Nabiullinová.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.
Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.diskusia | Zobraziť
.posledné
.neprehliadnite